Коментар голови районної ради Миколи Мельника щодо 30 сесії райради, яка відбулася 5 червня 2009 року

30 сесія районної ради якоюсь особливістю не виділялася серед інших сесій п'ятого скликання, однак в ході роботи було ряд питань, про які варто сказати детальніше.

Зауважу на тому, що суттєво впала активність депутатів в частині участі у пленарних засіданнях, адже з 46 шести депутатів на останній сесії був 31, а після десятихвилинної перерви 27 і під завершення роботи сесії лише 24.

 Щодо самого ходу сесії, то при розгляді перших дев'яти питань всі депутати були та практичного одноголосно їх підтримали. Активізуватися депутатський корпус почав на питаннях пов'язаних з пасажирськими перевезеннями. Після кількох слушних пропозицій та підтримки проектів рішень перейшли до розгляду протестів прокурора Березнівського району.

Перший з протестів стосувався відповідності рішення районної ради від 13 лютого 2009 року №561 "Про районний бюджет на 2009 рік" статті 57 Закону України "Про Державний бюджет на 2009 рік". Не буду вникати у подробиці, скажу лише, що мова йшла про зменшення заробітної плати працівників виконавчого апарату районної ради, які сьогодні і без того "сидять на голих ставках". Для прикладу начальник відділу сьогодні отримує на руки приблизно 1000 гривень, а молодий спеціаліст, який ще не має і кілька років стажу служби в органах місцевого самоврядування – лише 730 гривень. В наш час це мізерний заробіток, але ж закон є закон і тому я, як голова ради і керівник виконавчого апарату, мій заступник, керуючий справами підтримали протест прокурора, хоча знали, що це не на користь працівникам.  

Другий протест прокурора стосувався законності фінансування галузі охорони здоров'я. Особливо коментувати немає що, адже за годину до початку сесії прокурор району відізвав свій протест із незрозумілих для мене і багатьох депутатів причин на доопрацювання. Тож я вважаю, що після доопрацювання протест буде повернуто на розгляд ради.Особливе місце у сесії зайняло питання "Про затвердження індексу розцінок для визначення розміру плати за виконання робіт". Відповідно до проекту рішення підготовленого на сесії виконавчим апаратом районної ради пропонувалося для комунального підприємства "Архітектурно – планувальне бюро" Березнівської районної ради затвердити індекс розцінок 3,69. Для прикладу за виготовлення будівельного паспорту на будівництво садибного житлового будинку громадяни платили б 584 грн., Однак, завдяки абсолютно не зрозумілій позиції керівника депутатської фракції "Народна Партія" Бондаря О.К. та кількох депутатів з цієї ж фракції рішення не було прийнято. Як результат, комунальне підприємство користуватиметься індексом затвердженим наказом Міністерства будівництва 5,92, відповідно вартість будівельного паспорта зросте до 731 грн., замість 584 грн.. пропонованих на сесію. Далі коментувати не буду, нехай мешканці району самі роблять висновки.
 Значне пожвавлення у сесійній залі викликало питання звернення до Президента України та Голови Верховної ради України щодо відміни постанови ВРУ про відзначення 90-річчя створення комсомолу України та заміни п'ятикутної зірки на флагштоці парламенту на державний герб. Питання внесене за ініціативою депутата районної ради Куц А.В. також не підтримане депутатами, так - як значна частина присутніх не погодилася з формулюваннями щодо комсомолу зазначеними у тексті звернення. Але ж поряд з цим всі присутні депутати погодилися, що на вісімнадцятому році незалежності Верховні Раді на своєму приміщенні вже давно пора заміни символіку неіснуючої держави на національний символ - тризуб.
 На завершення зауважу, що свою роль у неприйнятті ряду важливих рішень відіграла і низька явка депутатів на сесію, недостатня робота постійних комісій з цих же причин. Я розумію, що у окремих депутатів є вагомі причини бути відсутнім на сесії чи засіданні постійної комісії, але ж з іншого боку балотуватися у депутати районної ради ніхто силою не примушував, тому треба не тільки користуватися правами депутата а й пам'ятати та виконувати обов'язки депутата перед громадою.

 

Авторські права 2020 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.
2006-2012 © Український переклад Joomla! Україна.