Про надання грошової допомоги

З метою надання матеріальної допомоги інвалідам, ветеранам війни і праці, одиноким непрацездатним громадянам та іншим найбільш незахищеним верствам населення району депутатами районної ради щороку приймається Програма матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення району.
Станом на 1 січня 2011 року в районі проживає 2,1 тис. ветеранів війни, з них 1652 учасника війни, 171  учасник бойових  дій, 80 інвалідів війни, 148 членів сімей загиблих ветеранів війни. Значна кількість жителів району хворіють та потребують особливої уваги і турботи, тому і звертаються за допомогою до районної влади.
З метою об’єктивного розгляду звернень громадян та визначення розміру грошової допомоги рішенням районної ради від 3 лютого 2011 року №107 «Про Положення про порядок та умови надання одноразової грошової допомоги» затверджено відповідне положення та створена робоча група, до складу якої входять представники виконавчих апаратів районної ради та районної державної адміністрації, центральної районної лікарні, управління праці та соціального захисту населення, фінансового управління районної державної адміністрації.

Здебільшого люди звертаються з проханням надати грошову допомогу на лікування, для покращення матеріально-побутових умов, як для себе, так і для рідних.
При визначені суми грошової допомоги для громадян, які потребують на лікування коштів, лікарі розглядають подані заявниками документи на основі яких члени робочої групи визначають розмір одноразової грошової допомоги.
Розглядаючи заяви громадян, які потребують коштів на вирішення соціально-побутових проблем (в разі нещасного випадку, стихійного лиха, ліквідації пожежі)  робоча група при визначені розміру грошової  допомоги керується документами від уповноважених органів, які документально підтверджують відповідні факти.
При визначені розміру допомоги робоча група обов’язково бере до уваги вік, стан здоров’я заявника, його матеріальний та сімейний стан.
Грошова допомога надається відповідно до розпоряджень голови районної ради або голови районної державної адміністрації на підставі протоколу засідання робочої групи. В надзвичайно складних випадках, робоча група може рекомендувати голові районної ради винести питання надання грошової допомоги на розгляд сесії.
Протягом 2011 року робочою групою розглянуто 338 заяв громадян, з них 156 адресовані голові районної ради. В минулому році Програму матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення з районного бюджету профінансовано на 371,1 тис. грн. Для порівняння у сусідніх Сарненському та Гощанському районах типові програми у минулому році профінансовані на 76,2 тис.грн. та 30,0 тис. грн. відповідно. В лютому цього року на розгляді сесії районної ради планується виділення коштів для фінансування даної Програми на 2012 рік.