Обласна нарада з питань підведення підсумків роботи виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад у 2011 році та завдання щодо розвитку відповідних територій на 2012 рік

Делегація Березнівського району на чолі з головою районної ради Віталієм Лаштою 27 січня взяла участь у нараді з питань підведення підсумків роботи виконавчих комітетів сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад у 2011 році та завдання щодо розвитку відповідних територій на 2012 рік, що відбулася у Рівненському обласному академічному українському музично-драматичному театрі.
У роботі наради взяли участь Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, голова Рівненської обласної ради Юрій Кічатий, голова облдержадміністрації Василь Берташ, сільські, селищні, міські голови Рівненщини, голови районних рад, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.


У своєму виступі Микола Присяжнюк акцентував увагу на основних напрямках, які є основними у практичному втіленні аграрної реформи. Окреслив стан та перспективи розвитку сільськогосподарського виробництва в Україні. Не може бути аграрної реформи без села, відмітив Міністр. Збереження українського села - основа реалізації реформи. У важкий період економічної кризи, коли багато галузей економіки країни не витримали навантаження, аграрний сектор вистояв і допоміг країні у важкі часи. У світі існує значний дефіцит продуктів харчування, голодує 1 млрд. людей. Дякуючи сільгоспвиробникам, Україна сама себе забезпечує продовольством. Хоча світовий ринок продуктів харчування досить жорсткий, українське сільськогосподарське виробництво перебудувалось, реагує на виклики часу, і тепер з нами рахуються. Сьогодні Україна займає перше місце в світі по експорту ячменю, друге – по експорту кукурудзи, п‘яте – пшениці. Цей сектор приносить значні надходження у казну держави, за минулий, 2011 рік експортовано сільськогосподарської продукції на 14 млрд. дол. США. Можна зробити висновок, що держава сидить на шиї в українського селянина. Тому наше основне завдання – зберегти людей на селі. Не можна сказати, що великотоварне сільськогосподарське виробництво єдина перспектива, основа – дрібний господар. Тому ми плануємо розвивати громаду, села, здійснювати благоустрій сіл та селищ, створювати культурно-дозвіллєві комплекси, сприяти створенню сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Чому фермера не пускають торгувати на оптовий ринок, створюють різноманітні перепони. На селі цю нішу зайняла Укоопспілка. Ми плануємо повернути справжнім акціонерам – селянам, майно Укоопспілки, у кожному селі створити молочарню для прийому та переробки молока, прийнятого від селян, ринки. Держава на підтримку молокопереробних підприємств дала 2 млрд.грн., але, на жаль, ці пільги не призвели до збільшення закупівельної ціни молока.  Необхідно також розвивати аграрну профспілку, адже саме профспілки повинні захищати інтереси селянина. Плануємо також розвивати спортивне товариство «Колос», залучати до спорту сільську молодь. Одноосібник готовий виростити продукцію, але 75 відсотків ціни готового продукту забирають посередники, виробнику ж залишається лише 25 відсотків. Цю тенденцію також необхідно ламати- зауважив Микола Присяжнюк.

 

 

Авторські права 2020 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.
2006-2012 © Український переклад Joomla! Україна.