У м.Березне відбувся чемпіонат України з вільного козацького бою

Український гопак у кожній країні світу знають як візитку України. Та далеко не всі дивлячись на козацький запальний танець здогадуються, що у традиційних рухах збереглася не тільки духовність і містика глибини тисячоліть. В народі не даремно говорять, що нове – це давно забуте старе, а в даному випадку, збережений для нас в танці комплекс бойових та спортивних вправ.
Переконатися в цьому мали змогу усі учасники та глядачі відкритих змагань з Бойового Гопака за умов справжнього дотику «Герць», що стартував у  місті Березне 13 січня цього року.

Вперше у Березному поводилися змагання з козацького вільного бою, ініціатором яких виступили Міжнародна Федерація Бойового Гопака, Березнівська районна державна адміністрації,  відділ освіти, відділ з питань фізичної культури та спорту райдержадміністрації.
До складу оргкомітету увійшли: голова районної державної адміністрації Ігор Мельник, голова районної ради Віталій Лашта, голова виконкому Рівненської обласної організації партії «Удар» В.Кличка Олексій Мукаренко, голова Березнівської міської ради Олександр Пилипака, засновник стилю «Бойового Гопака» Володимир Пилат, отаман Рівненського обласного козацького товариства реєстрованого козацтва України, генерал – майор Валерій Лавренюк.
З вітальними словами до присутніх звернувся голова райдержадміністрації  Ігор Мельник, голова Березнівського районного осередку міжнародної федерації бойового гопака  Олександр Зайченко, начальник відділу освіти районної державної адміністрації Галина Ковальчук, голова міської ради Олександр Пилипака.
Участь у змаганнях взяли близько 100 учасників різних стилів (карате, таеквандо) з Рівного, Костополя, Дубровиці, Березного. Крім представників Рівненщини, у змаганнях взяли участь гопаківці з Хмельницького та Нетішина.
Перед початком змагань всі учасники урочисто прокрокували  під звуки козацького маршу, який виконав духовний оркестр Березнівського районного будинку культури.
З самого початку стало зрозуміло на яких принципах духовності і традиції виховується молодь українського козацтва, адже після команди «Рівняйсь! Струнко!» учасники змагань стали на одне коліно та усі разом помолились Богу. Як відомо всі козаки до всіх справ і у житті, і в бою приступали лише після молитви.
Перед початком змагань для демонстрації своєї майстерності виступили учасники змагань – гопаківці школи Бойового гопака «Джура» м.Дубровиця.
Козаки просто вражали своєю загартованістю, характером та спортивними досягненнями, вони лягали та ходили по битому склі, лежали на гострих цвяхах, розбивали цеглини головою, робили славнозвісний козацький бутерброд: один учасник лягає оголеною спиною на бите скло, поверх ставиться дошка з набитими цвяхами на яку зверху стає ще один козак. Особливо вразило видовище, коли шаблею було розрубано банан на животі одного із козаків.
Всіх учасників даного дійства нагороджено медалями, були також командні кубки, результатом яких було:
І місце – школа бойового гопака «Патріот» м.Березне, тренер Зайченко Олександр Петрович
ІІ місце школа бойового гопака «Джура» м.Дубровиця, тренер Валінець Петро Васильович.