Березнівський районний краєзнавчий музей відзначив своє 30-річчя

18 травня у Міжнародний день музеїв Березнівський районний краєзнавчий музей відзначив своє 30-річчя. Участь у святкових заходах взяли голова районної ради Віталій Лашта, голова районної державної адміністрації Микола Людвічук, їх заступники, представники обласного краєзнавчого музею, майстри народних ремесел, шанувальники музейної справи та декоративно-ужиткового мистецтва, громадськість району та міста.

Виступаючі привітали всіх присутніх з визначною датою та  добрим словом згадали ветерана війни, учасника визволення Березного, тодішнього директора обласного краєзнавчого музею Василя Сидоренка, керівника району 70-80-х років Віктора Вознюка, які допомогли у створенні музею. Окрема подяка висловлена ентузіастам-педагогам району Марку Пастушку,  Володимиру Кузьмі, Миколі Сіренку завдяки яким музей отримав перші експонати.
Голова районної ради В.Лашта та голова райдержадміністрації М.Людвічук, від імені керівництва області, вручили Почесну грамоту обласної ради директору районного краєзнавчого музею Наталії Трохлюк та Почесну грамоту обласної державної адміністрації першому директору музею Юрію Мірчуку. Почесними грамотами районної ради та районної державної адміністрації відзначено кращих працівників музею та вручено подарунки для закладу.
Подяки районного краєзнавчого музею та пам’ятну медаль з нагоди 30-річчя закладу вручено майстрам народних ремесел, митцям, які беруть активну участь у популяризації декоративно-ужиткового мистецтва.
Сьогодні в музеї діють відділи історії та етнографії. Всього зібрано близько 10 тис. експонатів основного та допоміжного фондів. Єкспозиції музею розповідають про Березнівщину в минулому. Зокрема в експозиціях закладу представлені найдавніший період, Березнівщина за часів Польщі, політичні події минулого століття, післявоєнна відбудова району, участь наших земляків в Афганській війні та ліквідації аварії на ЧАЕC, Березнівщина часів незалежності України. В музеї діє виставковий зал де щороку проводиться до 10 виставок.
В ході святкових заходів відбулася презентація першого випуску книги "Літопис Березнівщини", виданої за сприяння районної ради. Присутні на святі висловили щирі сподівання, що наукові записки районного краєзнавчого музею будуть мати продовження у вигляді серії книг.
Учасники заходів мали можливість ознайомитися з новою експозицією художніх робіт та побувати на майстер-класі з ткацтва, яке активно відроджується на теренах району.

Авторські права 2018 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.