Роковини аварії на ЧАЕС

Сотні жителів Березного та інших населених пунктів району зібралися минулого вівторка в районному будинку культури, щоб взяти участь в заходах, приурочених  25-річниці аварії на ЧАЕС, вшанувати наших земляків-ліквідаторів цієї страшної техногенної катастрофи.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять наших земляків-ліквідаторів, які померли від тяжких хвороб. Від імені учасників зібрання було покладено кошики живих квітів до пам’ятного знака жертвам Чорнобиля.
Звертаючись до присутніх у залі, голова районної держадміністрації Микола Людвічук та заступник голови районної ради Степан Михальчук  говорили про те, що 26 квітня 1986 року назавжди залишиться у пам’яті людей днем невимовного болю, трагедії планетарного масштабу, яка змусила усвідомити світову спільноту про необхідність збалансованого і обережного використання ядерних технологій. Вони поінформували про заходи, що вживаються Верховною Радою, Президентом і Урядом України для подолання наслідків аварії на ЧАЕС. Виступаючі висловили  щирі слова шани і вдячності нашим мужнім землякам-ліквідаторам, які не шкодували свого життя і здоров’я заради порятунку інших людей. М.Людвічук і С.Михальчук вручили присутнім ліквідаторам пам’ятні відзнаки «25 років героїчного подвигу» та грошові допомоги.
Голова райдержадміністрації відповів на запитання присутніх, вислухав прохання і побажання ліквідаторів-чорнобильців. Зокрема, йшлося про те, чому протягом останніх років не виділяється та сума коштів, яка передбачена законом, на оздоровлення ліквідаторів. Микола Людвічук роз’яснив, що це сталося тому, що постановою  Кабінету Міністрів встановлено виплату лише ста гривень такої щорічної допомоги.
На запитання, чому не завжди чорнобильці можуть безкоштовно придбати ліки під час перебування на стаціонарному лікуванні, Микола Володимирович пояснив, що це трапляється через те, що з Держбюджету не виділяються кошти у необхідних обсягах.
М.Людвічук на прохання ліквідатора з Бронного посприяти встановити у селі ще одного електротрансформатора пообіцяв, що туди найближчим часом виїде начальник РЕМу В.Власенко, вивчить ситуацію і доповість свої варіанти вирішення проблеми поліпшення електропостачання у домівках бронненців.
Вичерпні відповіді голова райдержадміністрації дав на запитання щодо шляхів подальшого поліпшення водопостачання і водовідведення в Березному, ремонту асфальтівки на вул. Корецькій та завершення там прокладання тротуару, перспективи надання земельних ділянок під спорудження індивідуального житла в райцентрі, вирішення інших соціальних проблем.
Потім відбулася літературно-художня частина заходів, приурочених 25-річчю Чорнобильської трагедії. Самодіяльні артисти райцентру декламували хвилюючі вірші, співали щемливі і задушевні пісні, присвячені цій сумній даті. Зокрема, порадували своїм мистецтвом учасники академічного хору під керівництвом заслуженого працівника культури України Ольги Вернюк, солісти Наталія Мацкевич, Володимир Козак, читець-декламатор Таїсія Бондаренко та інші.
Спогадами про свою напружену роботу під час ліквідації аварії на ЧАЕС поділилися з присутніми березнівчани М.Ніколаєнко та В.Атаманець.

За матеріалами районної газети «Надслучанський вісник»

Випадкове зображення

1.jpg
Авторські права 2018 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.