Пленарне засідання з ефективністю на половину

В п'ятницю 21 серпня відбулося пленарне засідання тридцять третьої сесії районної ради, в роботі якого взяли 24 депутати з 34 за списком. У зв'язку з відсутністю з поважних причин голови ради Юрія Гуменюка, за дорученням ради на засіданні головував депутат районної ради Леонід Каменчук.


Взагалі це пленарне засідання залишило після себе у присутніх досить неприємний післясмак. Ще на початку роботи дебати при затвердженні порядку денного засвідчили, що окремі депутати не зовсім налаштовані на конструктивну роботу.
З тридцяти питань лише половина знайшла підтримку більшості. Відповідні рішення прийняті за результатами заслуховування інформацій представників правоохоронних органів, держпродспоживслужби, управління соціального захисту населення. За ініціативою окремих депутатів заслухано головних лікарів центру первинної медичної допомоги та центральної районної лікарні. Вже традиційно каменем спотикання стали питання у сфері освіти. Зокрема, інформування про стан справ у сфері освіти переросло у взаємні звинувачення сторін та висловлення діаметрально протилежних точок зору. Разом з тим, прийнято остаточне рішення щодо створення опорного закладу Малинський ліцей та перепідпорядкування йому Яринівської філії Кам'янського ліцею, внесено зміни в статути окремих закладів освіти, затверджено зміни до рішення щодо вартості харчування учнів. Прийнято окремі рішення майнового характеру.
Варто відзначити, що присутні депутати значну увагу приділили готовності закладів освіти району до навчального процесу з першого вересня. Адже навчання дітей в умовах карантину ставить перед освітянами чимало завдань, які досить проблематично вирішити. Тому при внесенні змін до районного бюджету до проєкту рішення для шкіл додатково передбачили ще 100 тис. грн для закупілі деззасобів, безконтакнтих термометрів та засобів індивідуального захисту.
Черговий раз не прийняли рішення, які дозволили б завершити реорганізацію Соснівської лікарні, яка вже більш як півроку функціонує як терапевтичне відділення Березнівської ЦРЛ. Однак всі логічні аргументи розбилися об незмінну позицію депутатів з Соснівського напрямку.
Після внесення змін до районного бюджету кількість депутатів в залі була мінімальною – 18. При такій чисельності лише один голос вирішує долю питання. Тому на цьому засіданні рада побила власний рекорд щодо неприйняття рішень, перевершивши за день річний показник. З результатами голосування можна ознайомитися на веб-сторінці районної ради у розділі "Офіційні документи/Результати поіменного голосування".
Взагалі із завершенням каденції районної ради все більше стали проявлятися негативні тенденції, які стали ніби нормою для окремих  депутатів. Відкрита неповага у спілкуванні не залежно від віку і статі для декого була справжнім коником цього засідання. Вихід із залу під час голосування "незручних" питань або взагалі відсутність бажання брати участь в роботі комісій чи пленарного засідання сесії говорить про цинічну безвідповідальність і неповагу як до виборців, так і своїх колег по депутатському корпусу. Чому в одного депутата є час і натхнення зробити свій внесок у життя району, а в іншого немає елементарного бажання виконати свій депутатський обов'язок, довірений людьми та передбачений законом? Напевно на ці питання нам разом потрібно шукати відповідь 25 жовтня під час проведення місцевих виборів.


Богдан ДРОЖЕНЕЦЬ, керуючий справами виконавчого апарату районної ради

Авторські права 2021 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.
2006-2012 © Український переклад Joomla! Україна.