Карантин і маски не завадили сесійним дискусіям

22 травня під головуванням Юрія Гуменюка відбулося пленарне засідання тридцять другої сесії районної ради. В роботі засідання взяли участь 20 депутатів з 34 за списком. Кількість запрошених учасників сесії також була обмежена - голова райдержадміністрації Олег Піщанський, заступник голови РДА Ірина Жилінська, окремі сільські голови, окремі керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, підприємств, закладів, представники ЗМІ.

З 21 питання, включеного до порядку денного засідання, деякі обговорювалися досить активно. Так в питанні щодо стану справ у сфері охорони здоров'я Березнівського району, з якого доповідали керівники відповідних закладів, йшлося про готовність медицини району до роботи в мовах карантину та перспектив діяльності в рамках медичної реформи.
Заслуховуючи щорічне питання про забезпечення санітарного та екологічного благополуччя на території Березнівського району, попри його детальний розгляд на профільній комісії, в сесійній залі гостро обговорювалися ситуація щодо вивезення твердих побутових відходів з міста Березне на сміттєвий полігон  Городищенської сільської ради, завершення реконструкції міських очисних споруд, провадження незаконної господарської діяльності з випалювання деревного вугілля, тощо. Враховуючи широкий спектр неохоплених проблемних напрямків, депутати вирішили рішення не приймати, а продовжити розгляд цього важливого питання на черговій сесії, розділивши на два проєкти рішення – окремо екологія та окремо санітарія.
Традиційно градус депутатської активності підвищився в ході затвердження змін до районного бюджету. Дебати розпочалися з вартості проєктних робіт на капітальні ремонти закладів освіти. На думку окремих депутатів передбачені у проєкті рішення суми значно перевищували нормативні, їх же опоненти досить активно доводили свою правоту у зворотньому. Не досягши компромісу в цьому питанні, зміни все таки до бюджету внесли додатково виділивши ще 300 тис. грн на придбання комп'ютерного обладнання для початкових класів "Нової української школи".
Ряд прийнятих і відхилених рішень стосувалися освітянського напрямку.
Досить парадоксальна ситуація вийшла з утворенням двох опорних закладів, визначених відділом освіти, молоді та спорту РДА за результатами проведення відповідного конкурсу. Опорний заклад Малинський ліцей депутати підтримали, а от створення такого ж закладу на базі Березнівського НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів – ліцей з профільним навчанням" - ні. В обговоренні звучали як аргументовані так і досить суб'єктивні думки.
Відповідно до вимог чинного законодавства керівників закладів загальної середньої освіти району за їх заявами переведено на контракт. З 26 директорів, які фігурують у рішенні, з 13-ма контракт буде укладеного на 6 років, а з 13-ма, які досягли пенсійного віку, - на 1 рік.
Затверджено в новій редакції Положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Березнівського району, в якому, також на вимогу законодавства, внесено зміни до складу конкурсної комісії.
Дивна була позиція окремих депутатів та представників галузі, завдяки якій не підтримали проєкт рішення щодо реорганізації комунальної науково-методичної установи "Березнівський районний методичний кабінет" у центр професійного розвитку педагогічних працівників. Адже це також вимога законодавства, яку необхідно виконати до 1 вересня 2020 року.
Як завелося останнім часом, каменем спотикання стали питання, пов'язані з селищем Соснове. Цього разу провальним з точки зору більшості в голосуванні стали проєкти рішень, які передбачали завершення процедури приєднання Соснівської районної лікарні до Березнівської ЦРЛ та технічне питання щодо закріплення на праві постійного користування земельних ділянок колишньої Соснівської лікарні за правонаступником - центральною районною лікарнею. На жаль, всі аргументи окремі депутати від Соснівського напрямку знову не почули, мотивуючи свою позицію тим, що все це має вирішувати майбутня Соснівська об'єднана територіальна громада. Тільки дуже хочеться запитати, коли ж та ОТГ все таки відбудеться, якщо останні три роки все зводиться лише до заяв та палких промов.
Всі інші питання порядку денного підтримано одноголосно.
Результати проведення 22 травня пленарного засідання вкотре засвідчили, що низька явка депутатів на сесію призводить до деструктиву та політичного шантажу, що не йде на користь як громадам району так раді як представницькому органу.

Богдан Дроженець, керуючий справами виконачого апарату районної ради

Авторські права 2020 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.