Районна рада звернулася до керівництва держави

На планерному засіданні позачергової сесії районної ради, яке відбулося 05 лютого 2020 року, депутати одноголосно прийняли рішення про звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо скасування так званої "абонплати за транспортування природного газу".

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Березнівської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо так званої "абонплати за транспортування природного газу"

Ми, депутати Березнівської районної ради, заявляємо про рішучий протест щодо впровадження з січня 2020 року так званої "абонплати за транспортування (доставку) природного газу".
24 грудня 2019 року завершено анбандлінг на газовому ринку, тобто відділення продажу газу (поставка) від його розподілу (доставка). Таким чином, споживачі сплачуватимуть окремо за сам газ та за його доставку.
Відповідно до постанови Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг з січня 2020 року розмір плати за транспортування (доставку) природного газу залежить від обсягів споживання.  За основу береться обсяг споживання газу впродовж "газового року" - проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня. Сума кубів газу, спожитого за попередній рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно впродовж року.
Однак, у минулому "газовому році" населення в повному обсязі сплатило за спожитий природний газ, як за товар, так і за його доставку, однією платіжкою! Виникає логічне запитання на підставі чого взято за основу попередній рік, послуги якого вже споживачами сплачені?
Про економічну необґрунтованість розрахунків за доставку газу до споживача свідчить факт виставлення рахунку за доставку родинам, які тільки в січні місяці цього року підвели до оселі газ і навіть не встигли ним скористатися! Якою формулою керувалися в цьому випадку невідомо.
Варто звернути увагу на штрафні санкції, які загрожують споживачеві у випадку несплати за доставку газу до 20 числа поточного місяця і це при тому, що платіжні документи надійшли лише 25-26 січня.
Не піддається розумінню питання чому вартість доставки газу з Росії для НАК "Нафтогаз України" становить 0,064 грн м.куб., а для жителів Рівненської області – 1,2 грн за м.куб. Дехто вирішив заробити мільярдні статки на українському народу?
Впродовж попередніх десятиліть населення власним коштом прокладало вуличні мережі до своїх будинків і вже заплатили десятки тисяч гривень за ці підключення. Взяти ще раз плату за те, що людей підключили колись до газових мереж переходить всі межі здорового глузду та моралі.
Відповідно до вищезгаданої постанови НКРЕКП НАК "Нафтогаз України" продаватиме газ побутовим споживачам за середньоарифметичною ціною газу на нідерландському хабі TTF. Разом з тим, за даними нідерландського Центрального бюро планування, середня зарплата в Нідерландах в 2019 році становить 2855 евро на місяць до сплати податків. Річний дохід місцевого працівника дорівнює 37000 євро, а після всіх обов'язкових відрахувань щомісячна середня зарплата в цій країні          становить близько 2152 євро. Тому вважаємо, що виставляння населенню платіжок за природний газ за цінами  нідерландського хабу TTF можливе за умови досягнення Україною економічного розвитку із середньою зарплатою як в Нідерландах. Інакше ця схема дуже нагадує скандальновідому формулу "Роттердам+", за яку так ніхто і не відповів перед законом.
Зважаючи на вищезазначене, ми, депутати Березнівської районної ради вимагаємо:
- негайно скасувати постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про так звану "абонплату за транспортування (доставку) газу", як таку, що не ґрунтується на жодних економічних розрахунках, є грабіжницькою та здирницькою для українського народу і є прямим лобіюванням фінансових інтересів монополістів газового ринку;
- повернути населенню кошти, сплачені у січні 2020 року, за так звану "абонплату за транспортування (доставку) газу".

СХВАЛЕНО
рішення Березнівської
районної ради
05 лютого 2020 року № 738

Авторські права 2020 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.