Районна рада завершила сесійний рік

20 грудня під керівництвом голови ради Юрія Гуменюка відбулося друге пленарне засідання двадцять шостої сесії районної ради, у роботі якого взяли участь 24 депутати районної ради з 34 за списком, голова районної державної адміністрації Олег Піщанський,

заступник голови РДА Ірина Жилінська, окремі очільники місцевих громад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, Березнівського відділення поліції, керівники окремих підприємств, закладів, представники засобів масової інформації.

З 25 проєктів рішень, внесених до затвердженого порядку денного, рада розглянули ряд ключових для життєдіяльності району питань.

Першим прийнятим рішенням засідання стало затвердження Програми економічного і соціального розвитку Березнівського району на 2020 рік, з врахуванням додаткових пропозицій.

Без обговорення прийнято п’ять рішень щодо звітів постійних комісій районної ради про їх діяльність за період з грудня 2018 року по грудень 2019 року. Хоча звіти як такі з трибуни не звучали, всі добре зрозуміли основну проблематику діяльності окремих постійних комісій –  неналежна участь депутатів у їх засіданнях. Адже розгляд питань у сесійній залі без опрацювання комісіями часто призводить до безплідної полеміки з нульовим результатом.

З третьої спроби у цьому році районна рада, а точніше її конструктивна більшість, прийняла рішення щодо реорганізації Соснівської районної лікарні шляхом її приєднання до Березнівської центральної районної лікарні. В рамках медичної реформи в Україні цьому рішенню не було кращої альтернативи. Без можливості отримати нову ліцензію на медичну практику Соснівську лікарню чекало неминуче закриття, адже заклад лише з одним відділенням не може надати як якісних медичних послуг, так і функціонувати як повноцінний заклад охорони здоров’я вторинного рівня.  Внаслідок реорганізації заклад втрачає статус юридичної особи та буде перетворений у терапевтичне відділення №2 Березнівської ЦРЛ.

Без особливих дискусій депутати затвердили головний кошторис району – районний бюджет на 2020 рік. Варто відзначити, що бюджет сформований виходячи з позицій зменшення додаткової дотації нашому району, тому основним принципом його формування стала жорстка економія коштів. Цей фінансовий документ затверджено з  врахуванням пропозиції президії районної ради щодо скорочення видатків на утримання виконавчого апарату районної ради.

В ході засідання затверджено програму інформатизації Березнівського району на 2019-2020 роки, районну програму відшкодування витрат за пільгове користування послугами зв’язку на 2020 рік, програму фінансової підтримки депутатської діяльності на 2020 рік та план роботи районної ради на 2020 рік.

Після активного обговорення на засіданні президії районної ради депутати в сесійній залі встановили вартість харчування учнів закладів загальної середньої освіти, вихованців дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів "Загальноосвітня школа – дошкільний навчальний заклад", підрозділів дошкільної освіти філій опорних закладів району на 2020 рік та у прийнятому рішенні доручили управлінню освіти, молоді та спорту РДА подати на чергову сесію пропозиції щодо оптимізації видатків на харчування та забезпечення організації  харчування в закладах загальної середньої освіти району

Ряд прийнятих рішень стосувалися діяльності закладів охорони здоров’я району. Зокрема затверджено фінансові плани на наступний рік для Березнівської ЦРЛ та районної стоматологічної поліклініки, районний центр первинної медичної допомоги звільнено від сплати до районного бюджету 50 відсотків надходжень від орендної плати, до спільної власності територіальних громад сіл, селища міста Березнівського району прийнято новозбудовані лікарські амбулаторії в селах Білка, Бистричі, Богуші.

Окремі рішення стосувалися управління об’єктами районної комунальної власності.

Поділяючи позицію колег з обласної ради районні депутати підтримали заяву депутатів Рівненської обласної ради з приводу прийняття Верховною Радою України в першому читанні законопроєкту про так званий «ринок землі» в Україні, в якій облрада висловила категоричну незгоду із зазначеним законопроєктом.

На завершення засідання голова районної ради Юрій Гуменюк оголосив про завершення сесійного року та привітав присутніх в залі з прийдешніми святами Нового 2020 року та Різдва Христового.

Богдан Дроженець, керуючий справами виконавчого апарату районної ради

Анонси подій

Випадкове зображення

14.jpg
Авторські права 2020 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.