Інклюзивна Березнівщина

Розвиток інклюзивної освіти нині став одним із нововпроваджуваних напрямків освітньої галузі. Ще донедавна, діти з особливими потребами не мали змоги навчатися в шкільних класах поруч з іншими дітьми. Та за останні роки ситуація кардинально змінилась. У 2019-2020 навчальному році мережа закладів освіти Березнівщини передбачає функціонування 50 класів інклюзивного навчання. Створено 3 інклюзивно-ресурсні центри. Фахівці з інклюзивної освіти працюють не лише з дітьми з особливими потребами та їх батьками, вони проводять роз’яснювальну роботу з усіма верствами населення.

Сьогодні в місті Березне проведено форум «Інклюзивна Березнівщина», участь у якому взяли представники влади, духовенства, громадськості та фахівці різних галузей: освіти, медицини, соціального захисту. Організатором заходу є комунальна установа «Березнівський інклюзивно-ресурсний центр» Березнівської районної ради Рівненської області.

При вході в залу, учасники форуму мали змогу оглянути фотовиставку світлин дітей з особливими потребами та їх батьків.

Головною на форумі була тема інтегрованого підходу у наданні послуг дітям з особливими освітніми потребами та їх сім’ям для забезпечення інклюзивного навчання.

У ході проведення заходу демонструвалися мотиваційні відеоролики та звучали пісні із сурдоперекладом.

Завершальним етапом стало підписання меморандум про спільні наміри у розвитку інклюзії на Березнівщині.