Завершила роботу двадцять четверта сесія районної ради

09 серпня 2019 року відбулося пленарне засідання двадцять четвертої сесії, у роботі якого, під керівництвом голови районної ради Юрія Гуменюка, взяли участь 24 депутати районної ради з 34 від загального складу, депутати Рівненської обласної ради Тетяна Воронко, Михайло Прядун, голова районної державної адміністрації Віталій Люшин та його заступник Ірина Жилінська,

міський, селищний та сільські голови, окремі керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, Сарненської місцевої прокуратури та Березнівського відділення поліції, представники засобів масової інформації, особи,  причетні до питань, що виносилися на розгляд сесії.
Бурхливі дискусії у сесійній залі розпочалися ще на етапі затвердження порядку денного.
Каменем спотикання для депутатів став блок питань, пов'язаний з Соснівською районною лікарнею, який додатково включили до порядку денного засідання. Ці проекти рішень передбачали реорганізацію Соснівської лікарні шляхом приєдання її до Березнівської ЦРЛ, звільненням головного лікаря Сергія Мудрого, відповідно до поданої ним заяви, та вирішення майнових питань, пов'язаних з реорганізацією закладу. Необхідністю нагального розгляду цих питань стала загроза, що заклад охорони здоров'я з 12 серпня залишиться без лікарів, яких там є всього два. Враховуючи такий стан справ, колектив лікарні, Соснівський селищний голова Микола Кот підтримали пропозицію голови районної ради Юрія Гуменюка та голови райдержадміністрації Віталія Люшина  щодо реорганізації лікарні та створення терапевтичного відділення Березнівської центральної районної лікарні на її базі. Такий шлях вирішення питання дав би можливість залишитися працівникам на місцях, а терапевтичне відділення, яке сьогодні є єдиним  Соснівській лікарні, продовжило б надання медичних послуг місцевому населенню. Однак, не так сталося як гадалося. Група депутатів районної ради (див. результати поіменного голосування), відмовилися підтримати пропозицію щодо реорганізації, знаючи, що відповідно до медичної реформи Соснівська лікарня з наявною матеріальною базою та кадровим забезпеченням не отримає ліцензії як комунальне некомерційне підприємство і як наслідок не отримає фінансування від Національної служби здоров'я України у 2020 році, а це пряма дорога до закриття закладу.
В результаті тривалого обговорення цього блоку питань ще при формуванні порядку денного засідання рада по Соснівській районній лікарні відповідних рішень не прийняла.
Не понизився градус активності депутатів і при розгляді питання про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку на території Березнівського району в ході розгляду якого присутніх в залі інформували заступник керівника Сарненської місцевої прокуратури Павло Толочик та, в.о. начальника Березнівського відділення поліції Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області Дмитро Веремчук. Представникам зазначених відомств депутати висловили ряд зауважень щодо ефективності їх діяльності, не заважаючи на обгрунтовану відповідь правоохоронців, та за результатами голосування рішення теж не прийняли.
Досить емоційно відбулося обговорення питання про забезпечення санітарного та екологічного благополуччя на території Березнівського району, на розгляд якої запросили керівників ключових промислових підприємств району, Березнівського та Соснівського ДЛГ, представників відповідних установ та контролюючих органів.  Основний акцент дискусії був на негативних наслідках при випалюванні деревного вугілля та законності такого виду діяльності, поширення неприємних запахів внаслідок роботи ДП "Зірненський спиртовий завод", капітального ремонту очисних споруд у м.Березне та облаштування міського полігону твердих побутових відходів. Враховуючи широкий діапазон обговорюваного питання депутати не підтримали жодну з пропозиції та знову ж таки не прийняли відповідного рішення з цього питання, хоча звучали доручення постійній комісії районної ради з питань агропромислової політики, земельних відносин та природних ресурсів щодо детального вивчення цього питання, поділу його на декілька вузьких проектів рішень, з послідуючим розглядом на сесії у першому кварталі 2020 року.
Рішення з наступних питань порядку денного приймалися практично без обговорення. Депутати одноголосно підтримали проекти рішень щодо стану справ у сферах освіти,  соціального захисту населення, затвердили Районну програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2019 – 2023 роки, районну Програму фінансової підтримки комунального  некомерційного підприємства "Березнівська центральна районна лікарня" Березнівської районної ради на 2019 рік та внесли зміни до ряду діючих програм.
Досить гаряче було у сесійній залі при розгляді питання про внесення змін до районного бюджету на 2019 рік. Окремі депутати районної ради категорично не погоджувалися з певними позиціями проекту рішення запропонованими райдержадміністрацією, не зважаючи на погодження його постійною комісією районної ради з питань бюджету та фінансів, внаслідок чого постала загроза не прийняття надзвичайно важливого для життєдіяльності району рішення. Але все ж таки компроміс було досягнуто та зміни до бюджету внесено.
Подальша робота засідання відбувалася майже з мінімальною чисельністю депутатів у сесійній залі – 20 з 18-ти необхідних. Не зважаючи на це рада прийняла ряд рішень майнового характеру, які передбачали прийняття у районну комунальну власність новозбудованої Зірненської лікарської амбулаторії, затвердження у новій редакції переліку об'єктів спільної власності територіальних громад району, надання приміщень у користування та пільгову оренду тощо.
Не прийнявши рішення щодо ліквідації комунального підприємства "Архітектурно- планувальне бюро" рада дала можливість його керівнику Івану Бондарю активізувати діяльність очолюваного підприємства.
Враховуючи низьку чисельність депутатів рада не прийняла рішення про погодження передачі приміщення майстерні кінотеатру у безоплатне тимчасове користування на два роки громадській організації "Березнівське об’єднання учасників бойових дій та АТО "УВО", для здійснення статутної діяльності.
На завершення засідання голова районної ради Юрій Гуменюк звернув увагу депутатів на неналежну роботу щодо їх участі у засіданнях постійних комісій ради та пленарних засіданнях сесії. Адже таке безвідповідальне ставлення районних обранців до свої обов'язків вносить деструктив у роботу ради.


Керуючий справами виконавчого апарату районної ради Богдан Дроженець

Авторські права 2019 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.
2006-2012 © Український переклад Joomla! Україна.