Захворюваність на кір у Березнівському районі зростає

За минулий тиждень зареєстровано 17 хворих, з них 16 дітей. Госпіталізовано 4 особи, з них 3 дитини.
Всього з початку 2019 року на кір захворіли 305 осіб, що становить 473,8 випадків на 100 тисяч населення, з них 85 % діти. Переважно хворіють діти від 1 до 14 років. Найбільше хворих дітей віком 5 - 9 років. Зростає захворюваність кором серед дорослого населення і становить 15 % від загальної кількості хворих.

Показник захворюваності кором в районі в 1,6 рази вищий за середньообласний показник та у 4,5 рази вищий за середньодержавний.
З початку поточного року зареєстровано 7 спалахів кору в дитячих організованих колективах Березнівського району. Всього під час спалахів захворіли - 106 дітей.
Найбільше хворих на кір реєструється по Березнівській та Вітковицькій лікарських дільницях.
Нагадуємо, що Міністерство охорони здоров’я України скасувало вікові обмеження на безоплатну вакцинацію проти кору.
Дорослі будь - якого віку, які контактували з хворим, тепер теж можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, які перебували в контакті з хворим, для яких кір особливо небезпечний.
В черговий раз закликаємо всіх хто не отримав щеплення якомога швидше звернутись до свого сімейного лікаря у лікувально - профілактичний заклад та вакцинуватись проти кору.

Березнівське районне лабораторне відділення Костопільського міжрайонного відділу Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»