На Березнівщині відкрили сучасну лікарську амбулаторію

У селі Зірне звели нову амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Варто зазначити, що до цього часу в селі не було приміщення для медичного закладу. Дана амбулаторія одна з чотирьох, які заплановано збудувати в Березнівському районі

в рамках реалізації ініціативи Президента України Петра Порошенка «Допомога поруч», основна ціль якої - якісна і доступна первинна медична допомога у сільській місцевості.

На офіційне відкриття новозбудованої амбулаторії завітали дружина Президента України, Голова Благодійного фонду Петра Порошенка Марина Порошенко, голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко, голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук, перший заступник голови Рівненської облдержадміністрації Віталій Ундір, заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко, народний депутат України Василь Яніцький.

У своєму вітальному слові Марина Порошенко зазначила, що головне завдання, яке стоїть перед керівництвом держави - це впровадити і зробити доступними сучасні медичні послуги на рівні первинної ланки саме в сільській місцевості. Сьогодні ми спостерігаємо перші результати реформи: пацієнти мають змогу отримувати якісну медичну допомогу, а лікарі – гідну заробітну плату.

У новозбудованому приміщенні розташовані реєстратура, кабінети здорової дитини, сімейного лікаря та профілактичних щеплень, процедурний кабінет, денний стаціонар, кімната для персоналу, кабінет для зберігання медикаментів. Заклад оснащено необхідним медичним обладнанням та інвентарем. Серед спеціального обладнання - гематологічний аналізатор, електрокардіограф, інтерактивний стетоскоп, спірограф, глюкометр, стерилізатор.

Відтепер місцеві жителі матимуть змогу отримати доступну, своєчасну, якісну, ефективну первинну медичну допомогу за місцем проживання в комфортних та затишних умовах. З метою забезпечення відповідних умов праці для лікаря облаштовано житло.

Нагадаємо, що такі ж новенькі амбулаторії зводять в селах Білка, Бистричі, Богуші.
Будівлі всіх амбулаторій типові. Їх будують відповідно до рекомендацій, розроблених Мінрегіонбудом. У кожній амбулаторії має бути відповідне оснащення, транспорт та лікар, для якого передбачається зведення житла.

Варто відзначити, що Березнівський район серед лідерів з кількості будівництва таких об’єктів в області. Для будівництва амбулаторій необхідне значне співфінансування, яке було виділено з районного бюджету, що дало змогу залучити додатково 25 мільйонів гривень коштів державного бюджету.