Відбулося перше пленарне засідання двадцять першої сесії районної ради

22 лютого відбулося перше пленарне засідання двадцять першої сесії, у роботі якого взяли участь 29 депутатів районної ради з 34 за списком, депутати Рівненської обласної ради Тетяна Воронко, Валентин Крока, Микола Мельник, Михайло Прядун, голова районної державної адміністрації Віталій Люшин,

його заступники, міський, селищний, сільські голови, керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, Сарненської місцевої прокуратури та Березнівського відділення поліції, керівники окремих установ, підприємств, організацій, представники засобів масової інформації, особи, причетні до питань, що виносилися на розгляд сесії.
   Робота засідання розпочалася з інформації голови Березнівської районної виборчої комісії Рівненської області Надії Єрошкіної, яка ознайомила присутніх з постановою райвиборчкому від 04.01.2019  №36 про реєстрацію депутатом Березнівської районної ради сьомого скликання Славинської Алли Миколаївни, обраної від Березнівської районної організації Народної Партії.
   В ході роботи засідання прийнято 16 рішеннь.
   Під час затвердження порядку денного засідання за ініціативою тринадцяти депутатів на розгляд пленарного засідання додатково внесено питання  під номером 1 «Про дострокове припинення повноважень та звільнення з посади голови Березнівської районної ради сьомого скликання Федаса Віктора Васильовича».
   За результатами таємного голосування (ЗА–22,  ПРОТИ –4, УТРИМАВСЯ – 1; не брали участі у голосуванні-2) районна рада  достроково припинила повноваження та звільнила Віктора Федаса з посади голови Березнівської районної ради сьомого скликання.
   Варто нагадати, що рішенням районної ради від 26.10.2018 №540 достроково припинено повноваження заступника голови районної ради Людмили Пилипчук. Тому, враховуючи ситуацію з відсутністю в районній раді голови та його заступника, присутні в залі обранці доручили головувати на засіданні депутату районної ради Леоніду Каменчуку.
   З метою врегулювання кризової ситуації з керівництвом ради, на пропозицію головуючого було скликано погоджувальну раду за участю керівників депутатських фракцій, голів постійних комісій, присутніх представників активної громадськості для узгодження кандидатури на посаду голови Березнівської районної ради сьомого скликання.
   Однак, після півгодинних дискусій в малому залі, компромісу в кадровому питанні щодо керівництва ради так і не було досягнуто.
   Усвідомлюючи, що районна рада відповідно до законодавства без очільника не може повноцінно функціонувати депутати вирішили не закривати сесію, а провести друге пленарне засідання у п'ятницю 01 березня, на якому і вирішити питання обрання голови ради.
   Після кадрових перепетій, рада перейшла до розгляду питань порядку денного за принципом найнагальніші – сьогодні, всі інші – на другому пленарному засіданні. Всього на розгляд засідання сесії було винесено 47 проектів рішень.
   Відповідно до узгодженого принципу щодо питань порядку денного засідання депутати одноголосно підтримали звіт голови райдержадміністрації Віталія Люшина щодо здійснення у 2018 році районною державною адміністрацією делегованих їй повноважень та виконання Програми економічного і соціального розвитку Березнівського району на 2018 рік.
   За результатами заслуховування інформацій заступника керівника Сарненської місцевої прокуратури Миколи Кляпка та начальника Березнівського відділення поліції Сарненського відділу поліції  ГУ Національної поліції в Рівненській області про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку на території Березнівського району рада також одноголосно прийняла відповідне рішення.
   За мужність і відвагу, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України в ході проведення антитерористичної операції районна рада присвоїла Саюку Миколі Олександровичу звання "Почесний житель Березнівського району" (посмертно). Під час розгляду цього питання з хвилюючою промовою до присутніх звернулася дружина покійного Героя України Валентина Саюк.
   Відповідними рішеннями рада затвердила районну програму соціального захисту населення Березнівського району на 2019 - 2025 роки, зміни до районної комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю на 2016-2020 роки та до Програми економічного і соціального розвитку Березнівського району на 2019 рік.
   В ході активного обговорення, депутати вирішили перенести на розгляд другого пленарного засідання питання про призначення директора Березнівської гімназії Березнівської районної ради Рівненської області імені Миколи Буховича.
   З бюджетних питань затвердили зміни до районного бюджету на 2018 рік, звіт щодо виконання районного бюджету за 2018 рік та, з певними дискусіями, питання щодо внесення змін до районного бюджету на 2019 рік.
   В рамках реалізації медичної реформи на вторинному рівні депутати прийняли рішення щодо реорганізації комунальних закладів охорони здоров'я Березнівська центральна районна лікарня, Соснівська районна лікарня та Березнівська районна стоматологічна поліклініка у комунальні некомерційні підприємства.
   З метою організації гарячого харчування на належному рівні прийнято рішення, яким погоджено передачу приміщень шкільних їдалень та обладнання закладів загальної середньої освіти в безоплатне тимчасове користування Березнівському комбінату громадського харчування  районного споживчого товариства до визначення нового організатора гарячого харчування учнів у 2020 році.
   На завершення засідання рада затвердила порядок використання шкільних автобусів.
   Відповідно до рішення депутатів друге пленарне засідання відбудеться 01 березня 2019 року (початок о 10 год.).

Прослухати аудіозапис засідання

Переглянути прийняті рішення