Тарас Бульба-Боровець - син землі поліської

На Рівненщині 2018 рік оголошено Роком Тараса Бульби-Боровця. Протягом року по області в цілому та, на Березнівщині зокрема, проводяться заходи, присвячені 110-й річниці від дня народження засновника УПА «Поліська Січ» Тараса Бульби-Боровця.

Один із основних заходів відбувся сьогодні в м. Березне біля пам’ятника Тараса Бульби-Боровцю. Участь у мітингу, присвяченому нашому земляку, уродженцю села Бистричі, видатному діячу визвольного руху України ХХ століття взяли представники обласної та районної влади, депутати Рівненської обласної та Березнівської районної рад, делегації із Запоріжжя, Олевська, Корця, науковці, історики, представники громадських організацій, духовенство, учнівська та студентська молодь, громадськість району.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова Березнівської РДА Віталій Люшин: «Радий вітати Вас на нашій гостинній Березнівській землі. Наша земля виплекала не одну відому особистість. Але є серед наших земляків і ті, хто власним життям, своїми діями та прикладом творили історію держави - Україна. Саме такою особистістю був засновник Української Повстанської Армії «Поліська Січ» Тарас Бульба-Боровець. Сьогодні ми маємо віддати належне цьому великому діячу. Адже він боровся за вільну, незалежну, самостійну Україну. Тож давайте будемо гідними  нашого вільного і славного козацького роду. Давайте шанувати свою історію та пам’ятати про всіх борців за незалежність і свободу Української держави і віддавати їм належну шану».

Голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук акцентував увагу на боротьбі Української Повстанської Армії за власну державу: «Ми повинні пам’ятати свою історію, адже хто не пам’ятає минулого той не матиме майбутнього».

А заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко закликала українців до єднання: «Давайте покажемо всьому світові, що ми єдина нація і як Тарас Бульба-Боровець писав у своїй книзі «Армія без держави» - якщо не буде незалежної України, то краще згинути за її незалежність».

Щирими та захоплюючими були виступи народного аматорського хору «Богуш» Березнівського районного будинку культури, учасника Революції Гідності та АТО, кавалера ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, бійця Національної Гвардії України Володимира Пастушка, чоловічого квартету села Бистричі.

Крім того, настоятель храму Свято-Покровської парафії УПЦ КП м. Березне Мирослав Синиця та настоятель храму Різдво-Богородичної парафії УАПЦ м. Березне Назарій Мамотюк відслужили поминальну панахиду, присуті поклали квіти до пам’ятника Тарасу Бульбі-Боровцю.

По завершенню мітингу у приміщенні Березнівського лісотехнічного коледжу Національного університету водного господарства та природокористування розпочалась Всеукраїнська науково-практична конференція «Тарас Бульба-Боровець - син землі поліської».

Анонси подій

Випадкове зображення

5.jpg
Авторські права 2018 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.