На Рівненщині запровадили заходи для недопущення збоїв в енергетиці

Призупинити роботу шкіл і ВУЗів Рівненщини з 3 по 6 березня включно. Таку рекомендацію для районів, міст та ОТГ прийняли сьогодні під час оперативного засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Це потрібно для того, аби уникнути ускладнення ситуації з постачанням природного газу.
Так, як йдеться на Урядовому порталі, «російський газовий монополіст «Газпром» після вироку арбітражної палати Стокгольму про стягнення понад 4 млрд. дол. на користь України за кабальними контрактами 2009 року понизив тиск в газотранспортній мережі і, таким чином, вдався до шантажу, як України, так і Європи. «Газпром вдався до шантажу Європи та України, понизивши в системі подачі газу тиск. Це зумовлює технічні труднощі. Але немає нічого такого, з чим би ми не впоралися», - прокоментував Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
У свою чергу, НАК «Нафтогаз України» на сторінці у мережі Фейсбук радить: «У кого є котли, зменшіть температуру в приміщенні на 1 градус вдень і на 2 градуси вночі. Це дозволить знизити потребу в газі на 8-9%, і цього буде достатньо, щоб російський шантаж не вдався. Нам треба протриматися лише 3-4 дні, поки не минуть холоди. Сьогоднішній день – найкритичніший».

Авторські права 2018 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.