«Це не біржа праці, а сервісна служба» – керівник Держслужби зайнятості про Березнівський центр

Один з найкращих центрів зайнятості Рівненщини відвідав в.о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко.

Голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко, заступник голови облдержадміністрації Ігор Тимошенко, директор Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук, голова Березнівської райдержадміністрації Віталій Люшин, голова районної ради Віктор Федас спільно з Валерієм Ярошенком ознайомились із матеріально-технічною базою Березнівського РЦЗ та взяли участь у семінарах з роботодавцями та учасниками АТО.

Березнівський районний центр зайнятості вже декілька місяців надає послуги в оновленому приміщенні.

Установу відремонтували, оновили та розширили: для послуг безробітних та роботодавців два поверхи, тут впроваджують нові методи роботи, є навчальні класи, зал групової роботи, комп’ютеризований сектор самостійного пошуку.

«Сьогодні робота центрів зайнятості є ключовою. Адже підприємства відчувають дефіцит кваліфікованої робочої сили. Тому центри зайнятості мають підлаштовуватися під умови і вимоги роботодавців. А у Березнівському центрі зайнятості ми бачимо сучасний підхід до навчання та перепрофілювання тих людей, які потребують працевлаштування», - розповів голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

«Це не біржа праці, як звикли називати центри зайнятості. Це сервісна служба, куди за послугами будуть приходити не лише безробітні, а й випускники ВУЗів. Це має бути соціальний будинок, де людина може себе зреалізувати, якщо втратила роботу, чи хоче підвищити свою кваліфікацію», - відзначив Валерій Ярошенко.

До речі, у Березнівському ЦЗ працює профорієнтаційний сектор, де учасники АТО можуть здобути нову спеціальність. У майбутньому, аби покращити для них пошук роботи, у центрі планують облаштувати місця для соціальних працівників. Загалом з початку року на Рівненщині фахівці служби зайнятості допомогли знайти роботу майже 600 учасникам АТО, а 300 підвищили свою кваліфікацію.

Актуальною на ринку праці є професія військовослужбовця, з початку року 80 чоловік з області повторно обрали службу за контрактом.

І не дивно: якщо середня заробітна плата по області складає 5,8 тисяч гривень, то для солдата без освіти у пункті постійної дислокації вона становитиме від 7 тисяч гривень. Якщо ж на передовій у зоні АТО, то уся виплата складе до 17 тисяч.

За словами Валерія Ярошенка, велику увагу сьогодні центри зайнятості мають приділяти  учасникам АТО. Адже з-поміж соціальних гарантій, які прописані законодавством, найбільше хлопці, які повертаються з війни, потребують працевлаштування. «Найкраща соціальна реабілітація – це коли людина затребувана у суспільстві, тобто коли має роботу, має зарплату, має можливість утримувати сім’ю», - зазначив керівник ДСЗ.

Для присутніх презентували унікальний проект з реабілітації учасників АТО, що працює у Рівненському районі.

Це соціально-психологічне відновлення військових, де задіяні служба зайнятості, психологи та соціальні працівники. Соціальний проект виявився вдалим, тож його планують поширити на всю Рівненську область, у тому числі й у Березнівському районі.

Авторські права 2017 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.