Березнівська районна рада налічуватиме 50 депутатів

Як відомо, новий виборчий закон наділяє повноваженнями з визначення чисельності депутатів місцевих рад саме обласну раду. Відповідно, тридцять шоста сесія Рівненської обласної ради п’ятого скликання визначила, що в наступному, шостому скликанні, у представницькому органі Березнівщини працюватиме 50 народних обранців. Новий закон про вибори до місцевих рад вимагає, щоб у районній раді раді було рівне представництво від кожної адміністративно-територіальної одиниці, незалежно від кількості жителів. Тобто мешканці кожного територіального виборчого округу району, а їх є 25, обиратимуть одногорайонного депутата. Ще 25 обранців балотуватимуться по багатомандатному виборчому округу (у списках політичних партій).

За погодженнями із районними та міськими радами, депутати Рівненської обласної ради визначили, що у Березнівській районній раді шостого скликання буде 50 депутатів (раніше – 46), у Володимирецькій райраді – 64 (раніше – 50), у Гощанській – 48 депутатів (у поточному скликанні – 45), у Демидівській – 24 (зараз – 36). Дубенська районна рада, згідно з рішенням облради, налічуватиме 48 обранців (зараз – 72), Дубровицька – 48 (у поточному скликанні – 72), Зарічненська – 34 (зараз – 46), Здолбунівська – 44 (зараз – 50), Корецька – 52 (зараз – 46). У Костопільській районній раді надалі працюватиме 40 депутатів (у поточному скликанні – 60), у Млинівській – 60 (зараз – 90), Острозькій районній раді – 42 (зараз – 46), Радивилівській – 42 (зараз – 63), Рівненській районній – 50, Рокитнівській – 32 (у поточному скликанні – 50), Сарненській районній раді – 44 (зараз – 66). Загальна чисельність депутатів районних рад шостого скликання становитиме 722 обранці (у п’ятому скликанні – 888). Середній склад рад у п’ятому скликанні – 55,5, у шостому  - 45,1.

Депутати Рівненської обласної ради визначили і кількісний склад міських рад. Так, число депутатів Дубенської, Кузнецовської та Острозької міських рад залишиться незмінним і налічуватиме 36, 40 і 30 депутатів відповідно. На одного депутата зросте кількісний склад Рівненської міської ради – до 54-ох. Міські ради міст районного значення матимуть таку чисельність: Березне – 30, Дубровиця – 30, Здолбунів – 36, Корець – 30, Костопіль – 36, Радивилів – 30, Сарни – 36 депутатів.

В наступному, шостому скликанні, у найвищому представницькому органі Рівненщини працюватиме незмінна кількість народних обранців – 80.

За матеріалами веб-сторінки Рівненської обласної ради

Анонси подій

Випадкове зображення

1.jpg
Авторські права 2020 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.