У Березному відзначили 500-річчя Реформації

Урочисті заходи з нагоди святкування півтисячолітнього ювілею свята розпочалися з науково-практичної конференції, яка відбулася в приміщенні Будинку дитячої та юнацької творчості.

З доповіддю щодо історичних аспектів реформаторського руху, впливу його на релігію, освіту та соціально-економічне становище європейських країн і України виступив директор Східноєвропейського лідерського форуму Ярослав Лукасик.
Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та літератури Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука Валентина Миронюк у своєму виступі розкрила тему: «Переклад Біблії як фактор національного єднання».

Кандидат наук з державного управління, доцент кафедри державного управління, документознавства та інформаційної діяльності Національного університету водного господарства та природокористування Едуард Дробко розповів про принципи державного управління на основі християнських цінностей, а виступ депутата Рівненської міської ради Олександра Чубая стосувався депутатської діяльності та християнської моралі.
Потому на площі Незалежності відбулася християнська урочиста зустріч «Буду славити Тебе Господи», яка розпочалася зі спільна молитви представників різних конфесій за Україну.

«Реформація сприяла утвердженню свободи освіти, науки, культури і мистецтва, а також розвитку особистості в різних країнах і, зокрема, в Україні. В той час велика увага зверталась на книгодрукування, утвердження самодостатності рідної мови, пропаганду віротерпимості, свободу совісті, зміцнення віри та моралі», - зазначила у своєму вітальному виступі заступник голови Березнівської районної ради  Людмила Пилипчук.

У своїх зверненнях виступаючі були одностайними у тому, що українське суспільство потребує Євангельської Реформації, яка здатна дати силу для позитивних преображень.
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко 26 серпня 2016 року підписав Указ «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації» з метою вияву поваги до ролі протестантських церков і релігійних організацій в українській історії та становленні незалежної держави.

Авторські права 2017 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.