Обережно - Кашлюк!

У Березнівському районі у 3,5 рази зросла захворюваність на кашлюк в порівнянні з 2016 роком. Станом на 15 серпня 2017 року зареєстровано 7 випадків кашлюку, що становить 10,9 випадків на 100 тисяч населення (у 2016 році – зареєстровано 2 випадки кашлюку, що становить 3,1 випадки на 100 тисяч населення).

З 7-и захворілих, 6 – це діти до 4-х років (86 % від захворілих).
Серед хворих 43 % не щеплених проти кашлюку, 14 % - не отримали чергового щеплення. В основному хворіли діти з сільської місцевості – 86 % від усіх хворих. Всі випадки хвороби були лабораторно підтвердженні, хворі знаходились на амбулаторному лікуванні.
Кашлюк – це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, бактеріальної етіології, з повітряно-крапельним механізмом передачі, при якому провідним клінічним симптомом є затяжний спазматичний кашель.
Джерелом збудника інфекції - хворі з клінічно вираженими та стертими формами кашлюку, бактеріоносії. Сприйнятливість до кашлюку висока. При кашлюку особливо часто хворіють діти раннього віку.
Найбільш частим ускладненням є пневмонія. Також спостерігається пупкова, пахова грижа, гострий ларингіт із стенозом гортані, носові кровотечі, зупинка дихання. Може виникнути енцефалопатія, яка внаслідок виникнення судом може призвести до смерті або залишити після себе стійкі пошкодження: глухоту або епілептичні напади.
Летальність - 0,05 - 3% (найвища серед дітей до 2 міс. життя).
Єдиним надійним засобом специфічної профілактики є вакцинація. Перше щеплення проводиться у 2-місячному віці, друге в 4 місяці, третє - в 6 місяців. В 18 місяців проводиться ревакцинація.
Перенесений кашлюк в анамнезі не є протипоказанням до вакцинації проти цієї хвороби.
Вакцинація в 70-80% попереджає захворювання або ж воно протікає в легкій формі.
Необхідно пам`ятати, що відмовляючись від щеплення, Ви піддаєте свого малюка великому ризику.

Березнівське районне лабораторне відділення Костопільського міжрайонного відділу Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Авторські права 2017 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.