Рівненська ОДПІ інформує

1. Єдиний соціальний внесок - граничний термін сплати для ФОП - платників єдиного податку.
2. Щодо оподаткування доходу від продажу нерухомості.
3. Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР).

-------------------------------------------------------------------------

Рівненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області нагадує, що згідно з п.п. 2 п. 6 розд. ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства Фінансів України від 20.04.2015 № 449, ФОП – платники єдиного податку можуть сплачувати єдиний соціальний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний соціальний внесок.
Таким чином, граничний термін сплати ЄСВ за себе ФОП, які застосовують спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.
У разі якщо останній день строків сплати ЄСВ припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати ЄСВ вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

-------------------------------------------------------------------------

Щодо оподаткування доходу від продажу нерухомості
Рівненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області повідомляє, що згідно з п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.
Відповідно до п. 172.2 ст. 172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 цієї статті, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в п. 172.1 цієї статті, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % (відповідно до п. 167.2 ст. 167 ПКУ), крім того, є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.
Отже, якщо протягом звітного податкового року фізична особа здійснює продаж зазначеного об’єкта житлової нерухомості і такий об’єкт перебуває у власності фізичної особи понад три роки, то дохід від його продажу не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

-------------------------------------------------------------------------

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР)
Рівненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області звертає увагу, що для якісного обслуговування платників податків та створення для них комфортних умов на офіційному веб-порталі ДФС України створено та запроваджено загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР).
Робота ЗІР направлена на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією. Інформаційне наповнення ЗІР здійснюється на підставі функціональних повноважень ДФС, з урахуванням результатів всебічного аналізу інформації про потреби клієнтів, які звертаються до Контакт-центру та з метою зменшення витрат часу представників бізнесу при отриманні відповіді на запитання щодо оподаткування, державної митної справи, ЄСВ, електронного цифрового підпису та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи ДФС.
Інформація, розмішена в ЗІР, щоденно моніториться на відповідність діючому законодавсту та актуалізується.
Загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом скористатись можна у будь-який зручний час через офіційний веб-портал ДФС (вкладка «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» на рухомому рядку головної сторінки офіційного веб-порталу) або зазначивши повну назву ЗІР, або адресу zir.sfs.gov.ua в пошуковій системі Інтернет мережі.

-------------------------------------------------------------------------

Авторські права 2017 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.