Рівненська ОДПІ інформує

1. Увага, новий порядок блокування податкових накладних!
2. Що роботи, якщо знайшли помилку у поданому звіті з ЄСВ?
3. До уваги осіб-резидентів, які у 2017 році отримали спадщину.

------------------------------------------------------------------------

Увага, новий порядок блокування податкових накладних!
Рівненська ОДПІ повідомляє, що 22 березня набере чинності постанова КМ України від 21.02.2018 №117 щодо роботи системи ризиків з ПДВ. Даним документом затверджено:
- Порядок зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН;
- Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації;
- Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації.
Серед запроваджених змін:
1) для зменшення випадків зупинки реєстрації ПН змінено показник D (податковий тягар) з 5% до 3%; поріг обсягу постачання за місяць залишається у розмірі 500 тис. грн;
2) для малого та середнього бізнесу запроваджуються показники позитивної податкової історії. ПН з ризиковою операцією по платниках з позитивною податковою історією зупинятися не будуть.
Критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну. Погоджені критерії ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті;
3) запроваджується електронний реєстр зупинених податкових накладних, в якому платник в онлайн режимі зможе знайти інформацію щодо розгляду та статусу зупинених ПН.
Протягом місяця з дня набрання чинності постанови N 117 окремий Реєстр зупинених ПН/РК функціонуватиме в тестовому режимі. На період тестування такого Реєстру рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК набирають чинності з дня їх прийняття і надсилаються платнику податку без їх реєстрації в такому Реєстрі;
4) для оперативності розгляду пояснень та документів передбачається створення комісій на регіональному та центральному рівнях. Якщо рішення Комісій не зареєстровані протягом семи робочих днів, зупинені ПН/РК реєструються в автоматичному режимі;
5) допрацьовано форму рішення про відмову в реєстрації (додаток 2 до Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН). Зокрема, в рішенні зазначатиметься чітка вмотивована підстава для відмови. У випадку ненадання та/або надання документів, які складені з порушенням законодавства, у формі зазначатиметься конкретний документ, якого це стосується;
6) врегульовується питання реєстрації ПН/РК для платників, по яких до 01.12.2017 року було зупинено ПН/РК та не подано пояснень і копій документів до таких ПН/РК. Такі платники податку мають право протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у таких ПН/РК, подати пояснення і копії документів до них на розгляд комісій, які приймають рішення про їх реєстрацію в ЄРПН або відмову в такій реєстрації.

-------------------------------------------------------------------------

Що роботи, якщо знайшли помилку у поданому звіті з ЄСВ?
Рівненська ОДПІ повідомляє, що відповідно до п.1 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, страхувальники зобов’язані формувати та подавати до контролюючих органів Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.
Згідно з п.1 розділу V Порядку №435 при виявленні помилки у Звіті до закінчення терміну подання цього Звіту страхувальник повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до фіскального органу за місцем обліку.
Чинним вважається останній електронний або паперовий Звіт, поданий страхувальником до закінчення термінів подання звітності.
Якщо страхувальником до закінчення терміну подання Звіту подаються лише окремі таблиці за поточний звітний період Звіту зі статусом «скасовуюча», «додаткова» цей Звіт не вважається Звітом і вважається таким, що не подавався.

-------------------------------------------------------------------------

До уваги осіб-резидентів, які у 2017 році отримали спадщину
Рівненська ОДПІ повідомляє, що фізичні особи-резидени, які у 2017 році отримали спадщину або дарунок від фізичної особи-резидента, але, при цьому, не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення зобов’язанні у період деклараційної кампанії, яка триває до 1 травня 2018 року, подати Декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції за місцем податкової адреси (реєстрації) та задекларувати такий дохід.
Згідно з чинним законодавством він оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків від вартості будь-якої спадщини (дарунка) та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.
Нарахований у декларації податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, необхідно сплатити до 01 серпня 2018 року.
Разом із тим, за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються (отримуються у дарунок) від членів сім’ї спадкодавця (дарувальника) першого та другого ступенів споріднення. Також, дохід у вигляді вартості успадкованого майна, який оподатковується за нульовою ставкою податку, звільняється і від оподаткування військовим збором.
Нагадаємо, що до членів сім’ї спадкодавця чи дарувальника першого та другого ступенів споріднення відносяться: його батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені, рідні брати та сестри, дід та баба збоку матері і збоку батька, онуки

Анонси подій

Випадкове зображення

5.jpg
Авторські права 2018 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.