Звіт щодо здійснення у 2017 році районною державною адміністрацією делегованих їй повноважень та виконання Програми економічного і соціального розвитку Березнівського району на 2017 рік

 

Публічний звіт
голови районної державної адміністрації Люшина В.Г. щодо стану виконання делегованих повноважень у 2017 році та виконання Програми економічного і соціального розвитку Березнівського району на 2017 рік


Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” пропонується для розгляду звіт щодо стану виконання делегованих повноважень у 2017 році та виконання Програми економічного і соціального розвитку Березнівського району на 2017 рік
Спільними зусиллями органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання проведено певні роботи в господарському комплексі району.
Основним завданням в галузі промисловості було підвищення ефективності використання промислового потенціалу району та забезпечення зростання обсягів виробництва.
За 11 місяців цього року обсяг реалізованої промислової продукції склав 392,7 млн. грн. що становить 1,3 відс. в обласному обсязі реалізації промислової продукції. Та на 1,2 % більше ніж у попередньому році. У структурі обсягу реалізації понад 40,0 % припадає на виробництво хімічних речовин і хімічної продукції.
Державним підприємством «Зірненський спиртовий завод» проведено капітальний ремонт дріжджового та бродильного відділень зерноскладу. Встановлено частотний регулятор на артезіанській свердловині для зменшення потужності електроенергії.
З метою розширення виробництва в листопаді 2017 року підприємство «Українська сірникова фабрика» отримало дозвіл на розроблення детального плану території для будівництва промислового об’єкта в урочищі «Аеропорт» за межами міста Березне. Розроблення та затвердження детального плану території дозволить підприємству: отримати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, виготовити проектно-кошторисну документацію на будівництво об’єкта, отримати дозвіл на початок виконання будівельних робіт.
Окрім заходів, запропонованих Програмою, з вересня 2017 року в коло звітуючих промислових підприємств району включено товариство «Папірінвест», яке працює на базі колишньої Моквинської паперової фабрики. На підприємстві уже створено 35 нових робочих місць, планується проведення модернізації та збільшення виробничих потужностей. Також, Моквинською сільською радою надано відповідний дозвіл і ТОВ «Папірінвест» виготовляється проект землеустрою щодо відведеня земельної ділянку, на якій знаходяться об’єкти підприємства, в оренду, що дозволить збільшити надходження до бюджету Моквинської сільської ради.
З квітня 2017 року в районі зареєстроване, як платник окремих видів податків, ТОВ «ВВВ Монтаж» - асфальтобетонний завод з виробничою потужністю 60т/1год, продукція якого використовується під час будівництва дороги «Городище-Рівне-Старокостянтинів». Також, планується збільшення потужності до 160т/1год та будівництво бітумного господарства з резервом 1 тис. тонн.
З грудня 2017 року в районі зареєстроване, як платник окремих видів податків, ТОВ «Рихальський завод сухого молока», який здійснює заготівлю молока та має приймальний пункт в селі Яринівка.
В агропромисловому комплексі району основною ціллю стало зростання обсягів виробництва валової продукції сільського господарства та залучення інвестицій в розвиток агропромислового комплексу.
Виробництво валової продукції сільського господарства по сільськогосподарських підприємствах за 11 місяців 2017 року склало 66,4 млн. грн., що на 8,4 млн. грн. більше відповідного періоду 2016 року.
Зростання виробництва становить 4,5 відсотка. По темпах зростання валової продукції район посідає 3 місце в області.
За січень-листопад 2017 року в порівнянні з відповідним періодом минулого року виробництво м’яса збільшилось на 927,3 тонни, вирощено худоби і птиці більше на 781,1 тонн, виробництво молока зменшилося на 198 тонн (основна причина – зменшення продуктивності (низькі надої молока) у звітному році).
З метою підтримки розвитку підприємництва на селі та відповідно до Програми підтримки фермерських господарств Рівненської області на 2016-2020 роки селянсько-фермерському господарству «ЛА-АС» в 2017 році виділено пільговий кредит на суму 180 тис. грн. для поповнення обігових коштів.
З Українського державного фонду підтримки фермерських господарств селянсько - фермерському господарству «Сергіївка» виділено 100 тис. грн. поворотної допомоги на розвиток фермерського господарства.
СФГ «Шанс» та СФГ «Липники» взяли участь в програмі кредитування господарств «Агро КУБ» (кредитування країни успішного бізнесу) та отримали фінансову підтримку на суму 150 та 200 тис. грн.
Аграрним підприємствам району з початку року нараховано 3,1 млн. гривень бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції.
08 червня 2017 року делегація агропромислового комплексу району в кількості 20 чоловік взяла участь в XXІХ Міжнародній агропромисловій виставці – ярмарку «Агро-2017», яка проходила в Національному комплексі «Експоцентр України» м. Київ.
В галузі рослинництва посівна площа сільськогосподарських культур по сільськогосподарських підприємствах у 2017 році становила 6112 га, що на 1661 га більше минулого року. Посівна площа збільшилась за рахунок обробітку земель ТОВ «Крома Агро Захід» на території Кам’янсьої сільської ради, ТОВ «Сервісагроцентр» на території Полянської сільської ради, ТОВ «Вегас-агро» на території Великопільської сільської ради, якими укладено договори оренди з власниками земельних часток (паїв), у тому числі незатребуваних.
Підприємством «ЗАХІД АГРОПРОМ» під посів сільгоспкультур у 2017 році проведено вапнування грунтів на площі 700 га.
Товариством з обмеженою відповідально «Крома Агро Захід» та фермерським господарством «Агрофонд» розчищено поля від самосіву дерев та чагарників, які не були в обробітку більше 8 років на площі 253 га.
Із конкурентоздатних сільськогосподарських культур у 2017 році збільшено посіви гречки на 97 га, соняшника на 542 га, сої на 286 га. Всього зернових культур посіяно на площі 4084 га, що на 772 га більше від попереднього року.
В галузі земельних відносин продовжувались роботи з землеустрою, кадастру та ринку земель.
За поточний період 2017 року продано:
- 6 земельних ділянок несільськогосподарського призначення комунальної власності площею 1,6 га, вартістю 255,1 тис. грн. під об’єктами нерухомого майна;
- передано в оренду шляхом проведення земельних аукціонів 2 земельні ділянки комунальної власності на території Малинської сільської ради загальною площею 0,9 га загальною річною орендною платою 155,5 тис. грн. для промислового використання та 1 земельну ділянку на території Балашівської сільської ради площею 0,03 га, з річною орендною платою 10,6 тис. грн. для комерційного використання;
- передано у власність шляхом проведення аукціону 1 земельну ділянку комунальної власності на території Друхівської сільської ради площею 0,04 га та кінцевою ціною продажу 12,156 тис. грн. для комерційного використання.
Розпочато проведення робіт по зміні меж населеного пункту Бронне.
Протягом звітного періоду затверджено 3 проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населених пунктів: Михалин, Лінчин та Яринівка. Розроблено та погоджено проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту села Балашівка, який підготовлено до державної землевпорядної експертизи.
Проведено повторну грошову оцінку сіл Зірне, Михалин, Лінчин у зв’язку зі зміною меж населеного пункту, на що освоєно кошти в розмірі 54,1 тисяч гривень.
Протягом 2017 року оформлено правовстановлюючі документи на земельні ділянки, на яких розташовані об’єктів нерухомого майна закладів культури та освіти Губківською, Великопільською, Полянською сільськими та Березнівською міською радами.
З метою забезпечення додаткових надходжень до місцевих бюджетів у вигляді орендної плати за земельні ділянки протягом 2017 року розпочала роботу районна комісія з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам. Проведено 4 засідання комісії, внаслідок яких проінвентаризовано та здійснено моніторинг земельних ділянок, які розміщені на територіях бувших колективних сільськогосподарських підприємств району, та використовуються без правовстановлюючих документів.
За результатами проведеного моніторингу на засідання комісії запрошено власників об’єктів нерухомого майна, які розташовані на земельних ділянках, правовстановлюючі документи на які не оформлено, для проведення діалогу між владою та бізнесом, в результаті чого сімома фізичними особами підприємцями замовлено виготовлення правовстановлюючих документів, що посвідчують право власності чи користування земельними ділянками.
Також, чотирма фізичними особами-підприємцями подано до розпорядників земель клопотання на отримання дозволу на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду.
В районі постійно проводиться робота з передачі в оренду невитребуваних земельних часток (паїв). Так, на сьогодні передано 1840 га з річною орендною платою майже 800 тисяч гривень.
Крім того, проводиться робота з вивчення можливості передачі в оренду господарських шляхів, які розташовані на масивах земельних часток (паїв) та використовуються агроформуваннями.
Не виконано роботи із зміни меж населеного пункту Білка у зв’язку з відсутністю коштів. Роботи по Вітковицькій та Яринівській сільських радах проводитимуться у 2018 році. Не продано земельну ділянку у селі Городище площею 0,10 га у зв’язку з рішення сільської ради зняти її з продажу.
Враховуючи важливість питання забезпечення населених пунктів району містобудівною документацією, що є основою для відведення земельних ділянок та залучення інвестицій на конкретних територіях, продовжувалась робота над розробленням та проведенням коригування містобудівної документації населених пунктів.
Спільно з сільськими, селищною та міською радами проведено моніторинг інвестиційно-привабливих земельних ділянок, об'єктів нерухомості та відповідну інформацію розміщено на сайті райдержадміністрації.
Протягом минулого року:
завершено розроблення та затверджено генеральні плани та плани зонування сіл Яблунне, Зірне, Богуші, Князівка, Колодязне;
в стадії завершення знаходяться генеральні плани та плани зонування сіл Антонівка, Поліське, Городище, Яцьковичі;
в стадії розроблення знаходяться генеральні плани та плани зонування сіл Малинськ, Велике Поле, Мочулянка, Хотин;
виготовлено топогеодезичні зйомки для подальшого розроблення генеральних планів сіл Вілля, Великі Селища, селища Соснове;
продовжувалася робота над розробленням генерального плану м. Березне.
У 2017 році укладено додаткову угоду з коригуванням календарного плану виконання робіт та вартості робіт з розробки Схеми планування території Березнівського району, завершено ІІ етап розробки, на що використано кошти з районного бюджету у сумі 132,00 тис. грн. (на завершення робіт необхідно 170,3 тис. грн.)
Військовослужбовцям, які беруть (брали) участь у виконанні завдань щодо здійснення антитерористичної операції у східних та південно-східних областях України органами місцевого самоврядування за заявами вищезазначених громадян протягом 2017 року виділено 56 земельних ділянок орієнтовною площею 8,2 га.
Впродовж року реалізовувався комплекс заходів в сфері житлово-комунального господарства, спрямованих на технічне переоснащення та модернізацію.
Протягом 2017 року виконкомом Березнівської міської ради затверджені нові економічно-обгрунтовані тарифи на послуги з теплопостачання, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, а також на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.
Комунальним підприємством «Березневодоканал» за рахунок коштів Березнівської міської ради в розмірі 580 тис.грн виконані роботи щодо капітального ремонту житлового фонду м. Березне.
З метою покращення водопостачання в сільських населених пунктах підприємством «Березне райсількомунгосп» проведено поточні ремонти водопровідної мережі, артсвердловин, водонапірних башт та парканів зон санітарної охорони в населених пунктах району на загальну суму 97,0 тис. грн., в тому числі 42,0 тис. грн. – кошти місцевого бюджету
З метою покращення якості стічних вод та збільшення продуктивності наявних очисних споруд розпочато реалізацію проекту «Реконструкція каналізаційних очисних споруд потужністю 1500 м3/добу в м. Березне». Станом на 25.12.2017 розпочаті роботи, на які використано кошти в сумі 10,817 млн. грн., з яких: 1 млн. грн. - кошти міського бюджету, 9,817 млн. грн. - державного фонду регіонального розвитку.
Для проведення реконструкції напірного каналізаційного колектора в місті Березне виготовлено проектно-кошторисну документацію, яка однак на сьогоднішній день потребує коригування.
За результатами обласного конкурсу з проектів розвитку територіальних громад в Орлівській та Тишицькій загальноосвітніх школах встановлено прилади доочищення питної води на загальну суму 116 тис. грн. (95,0 тис. грн. кошти обласного бюджету, 21,0 тис. грн. – районного).
Протягом року продовжувалися роботи з реконструкції зовнішнього освітлення в селах Зірне, Маринин. Влаштовано 2,5 км мереж, на що витрачено 65,0 тис. грн коштів місцевого бюджету.
В 2017 році ТДВ „Березне райсількомунгосп” замовлено в ТОВ «Бюро-земпроект» виготовлення проектів землеустрою земельних ділянок під зони санітарної охорони водозаборів на 10 об’єктів.
Крім того, виконкомом Березнівської міської ради забезпечено виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво водопроводу по вул. Корецькій, пров. Корецькому та вул. Б. Хмельницького м. Березне.
Разом з тим, невиконаними залишилися наступні заходи Програми:
1. Протягом 2017 року в районі не створено жодного об'єднання співвласників багатоквартирних будинків.
Всього в районі функціонує 29 таких об’єднань. Виконкомом Березнівської міської ради спільно з КП „Березневодоканал” постійно проводиться роз’яснювальна робота серед мешканців багатоквартирних будинків щодо залучення їх до управління своїм майном та зацікавленості їх у його збереженні. Однак, ефективність такої роботи не висока, оскільки основною вимогою мешканців залишається проведення капітального ремонту житлових будинків (заміна покрівлі, інженерних мереж та теплоізоляція стін). Коштів місцевого бюджету на дані цілі недостатньо.
2. Виконкомом Березнівської міської ради не забезпечено оснащення житлового фонду м. Березне побудинковими засобами обліку холодної води та теплової енергії. Разом з тим, виготовлена відповідна проектно-кошторисна документація та передбачені кошти на дані цілі в розмірі 200,0 тис. грн.
3. У зв’язку з відсутністю відповідного фінансування не проводилась реконструкція очисних споруд в смт Соснове та не виконувалися роботи з прокладання водопровідних та каналізаційних мереж в південній частині міста Березне.
4. Не проводилися роботи з влаштування зовнішнього освітлення по вул. Рівненська в селі Антонівка.
5. Не винесеними залишаються 4 об’єкти благоустрою зеленого господарства по Бистрицькій, Кам’янській та Моквинській сільських радах. По Кам’янській сільській раді для винесення в натурі 2 об’єктів необхідно виконати роботи щодо уточнення інвентаризації земель в с. Кам’янка. По Бистрицькій сільській раді частина земельної ділянки здана в оренду, тому на даний час винесення меж об’єкту є неможливим, а по Моквинській сільській раді укладено договір із зевлевпорядною організацією для виконання даних робіт.
6. У зв’язку з відсутністю відповідного фінансування будівництво водопровідних мереж та водозабірних споруд не проводилося.
Разом з тим, виконкомом Бистрицької сільської ради виготовлено проектно-кошторисну документацію з будівництва близько 2,0 км водопровідної мережі в с.Бистричі.
Розвиток і вдосконалення мереж регулярних транспортних сполучень, згідно з потребами населення є основним завданням у сфері транспортно-дорожнього комплексу району.
Перевезення пасажирів на маршрутах загального користування здійснюють 12 автомобільних перевізників, що обслуговують 32 приміських маршрути, 2 внутрішньообласних маршрути та 1 міжобласний маршрут. Загальний транспортний парк нараховує близько 60 одиниць техніки. Регулярним автобусним сполученням охоплено 51 населених пунктів із 55, за виключенням сіл Сівки, Гута Грушівська, Карачун та Ялинівка
Із 32 діючих в районі приміських маршрутів по 30 проведено конкурс та визначено сім перевізників-переможців. Перевізники Березнівського району проводять контроль технічного стану транспортних засобів та медичного освідчення водіїв на п’яти власних базах.
З метою належного утримання вулиць і доріг в 2017 році проведено: капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Прислучанська та проїзду від магазину «Левада» до вул. Грушевського у м. Березне на суму 351,9 тис. грн., ямковий ремонт комунальних доріг району (200 тис. грн.), грейдерне вирівнювання дорожнього полотна (72 тис. грн.), влаштування дорожніх знаків (23 тис. грн.).
Крім того, протягом минулого року філією «Березнівський райавтодор» на дорогах загального користування району виконано ремонтних робіт на суму 2702,0 тис. грн.
Протягом звітного року не виділялися кошти на проведення робіт з облаштування автобусних зупинок в населених пунктах району. Оскільки в 2017 році з Державного бюджету не виділялися кошти на проведення ремонту комунальних доріг, не всі заплановані заходи вдалося виконати.
Питання енергозбереження та енергоефективності з кожним роком стають все більш актуальними.
Протягом 2017 року проведено значний обсяг робіт в питаннях енергоефективності.
Для покращення якості електропостачання для жителів району Березнівським районом електричних мереж ПАТ «Рівнеобленерго» проведено реконструкцію повітряних ліній електропередач потужністю 0,4 кВ загальною довжиною 17,5 км (села Моквин, Маринин, Хотин), встановлено 3 розвантажувальних трансформаторних підстанції: 2 у с. Маринин та 1 у с. Хотин. Виконано капітальний ремонт 98 км повітряних ліній потужністю 0,4 кВ (найбільше проведено робіт у м. Березне, смт Соснове, с. Великі Селища) та 10 кВ (між населеними пунктами Березне – Михалин, Хотин – Соснове, Соснове – Бистричі тощо), 21 трансформаторної підстанції у 18 населених пунктах району.
В рамках проекту Європейського Союзу та програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» в с. Бистричі реалізований мікропроект щодо реконструкції покрівлі дошкільного навчального закладу, а також встановлений сонячний колектор для забезпечення 2 груп гарячою водою на загальну суму 481,8 тис. грн.
Визнано переможцями чотири проекти обласного конкурсу з енергоефективності щодо встановлення сучасного опалення з застосуванням альтернативних джерел енергії в трьох бюджетних установах району та реконструкції системи теплопостачання дошкільного навчального закладу в с. Малинськ. Загальна кошторисна вартість проектів становить 1 млн. 279 тис. грн., в тому числі фінансування з обласного бюджету – 672,7 тис. грн. (52 %). Станом на 25.12.2017 повністю реалізовано два проекти та два проекти перебувають на стадії завершення. Кошти місцевого та обласного бюджетів освоєні стовідсотково.
Значна робота із заміщення природного газу проведена виконкомом Моквинської сільської ради. Так, за рахунок коштів місцевого бюджету в розмірі 15,0 тис. грн. виготовлено проектно-кошторисну документацію з реконструкції існуючої топкової з встановленням твердопаливного котла для адмінбудівлі сільської ради в с. Моквин. Крім того, за рахунок коштів обласного бюджету в сумі 46,3 тис. грн. частково виконані роботи щодо технічного переоснащення існуючої котельні з заміною теплотраси для опалення ДНЗ «Ромашка» с. Моквин.
З метою впровадження заходів з енергоефективності виготовлено проектно-кошторисні документації на встановлення твердопаливних коштів у приміщеннях Бистрицького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ», опорного закладу Балашівська ЗОШ І-ІІІ ступенів та Березнівського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ліцей з професійним навчанням».
Комунальним підприємством «Березнекомуненергія» проведено модернізацію 2 комунальних котелень по вул. Андріївська, 14 та вул. В. Чорновола, 4А в м. Березне, в результаті якої проведено заміну газових котлів на більш сучасні, на що затрачено кошти в розмірі близько 723 тис. грн.
Виконкомами Городищенської, Зірненської, Моквинської, Полянської, Яринівської, Яцьковицької сільських та Березнівської міської рад забезпечено виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення електрифікації новозбудованих вулиць.
Також в минулому році передано у власність Березнівського РЕМ ПАТ «Рівнеобленерго» частину безгосподарних об’єктів електропостачання, а саме: 3 комплектних трансформаторних підстанції в селах Городище, Зірне, Хотин, повітряних ліній електропередач потужністю 0,4 кВ загальною довжиною 5,75 км в населених пунктах Вітковичі, Зірне, Городище.
На 2017 рік для бюджетної сфери району розроблено ліміти споживання енергоносіїв (у розрізі електроенергії, газу, теплопостачання і води) з урахуванням вимог чинного законодавства, які затверджені розпорядженням голови райдержадміністрації.
КП «Березнекомуненергія» розроблена інвестиційна програма на 2018 рік, яка затверджена рішенням виконкому міської ради від 18.12.2017 № 128.
В зв’язку з відсутністю фінансових ресурсів не проводилось будівництво підвідного газопроводу до с. Голубне.
Основною ціллю зовнішньоекономічної діяльності є встановлення та поглиблення економічних, інвестиційних, соціальних, освітніх, культурних, туристичних відносин з регіонами іноземних країн.
Березнівський район здійснює зовнішні зносини та розвиває міжрегіональне співробітництво з Вармінсько-Мазурським воєводством Республіки Польща, в рамках укладеної угоди про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво.
Укладено трьохсторонню угоду щодо обміну досвідом роботи і налагодження економічної, культурної та туристичної співпраці між Марининською сільською радою, гміною Гомуніце Лодзького воєводства та інтеркультурним товариством «Гілка Оливи» (Республіка Польща).
Влітку 2017 року у рамках запропонованої міжнародною ініціативою Go Global, з метою інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору, у Березнівському НВК «Економіко-гуманітарний ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів» відбулося літнє мовне таборування за участю волонтера з Канади.
З метою вивчення досвіду з питань водопостачання та охорони навколишнього середовища та на запрошення Фонду охорони навколишнього природного середовища та водного господарства м. Ольштин в листопаді 2017 року представники райдержадміністрації відвідали Республіку Польща.
В сфері торгівлі і послуг основним завданням є формування ефективної торговельної інфраструктури для задоволення потреб споживачів району.
Протягом 2017 року на території району відкрито 21 заклад торгівлі та ресторанного господарства. Загальна торгівельна площа збільшилась на 847 м2 .
На території району 108 фізичних осіб-підприємців надають побутові послуги населенню. Найбільш затребуваними послугами є послуги перукарень, салонів краси та косметології, ремонт та пошиття одягу і взуття, ремонт та технічне обслуговування транспортних засобів, виготовлення меблів.
Невід’ємною умовою виконання будь-яких програмних заходів із розбудови району, є успішна реалізація бюджетного процесу, що є найголовнішим напрямом діяльності райдержадміністрації – це формування бюджету, пошуку додаткових джерел наповнення дохідної частини, ефективний розподіл та контроль за використанням бюджетних коштів.
За 2017 рік до Зведеного бюджету надійшло 192,8 млн. грн., що на 52,5 млн. грн. більше ніж за 2016 рік або на 41,1 %.
Зокрема, до державного бюджету мобілізовано 87,5 млн. грн., до місцевого – 105,3 млн. грн.
Забезпечено скорочення податкового боргу підприємств-боржників. Станом на 01.01.2018 податковий борг складає 49,2 млн. грн., що на 18,2 млн. грн. менше ніж на 01.01.2017 (основне зменшення боргу здійснено: 11,7 млн. грн. громадянином Сидорчуком, 3,4756 млн. грн. ТОВ «Таврбуд», 4,0362 млн. грн. ТОВ «Моквинська паперова фабрика»).
Власні доходи бюджету Березнівського району за 2017 рік виконано на 110,8 %, при плані 86,1 млн. грн. фактично надійшло 95,4 млн. грн. або понадпланові надходження становлять 9,3 млн. грн. В порівнянні з 2016 роком надходження зросли на 43,3 %.
Всі 26 місцевих бюджетів виконані. Видаткову частину бюджету району використано в сумі 720,0 млн. грн. В структурі видатків загального фонду найбільшу питому вагу займають видатки на соціальне забезпечення (42,4 %) та заробітна плата з нарахуваннями (30,5 %). Станом на 01.01.2018 кредиторської заборгованості по захищених статтях видатків немає. Заборгованість по субвенції з державного бюджету на пільги та субсидії – 88,9 млн. грн.
Забезпечено постійний контроль за ефективним та раціональним використанням коштів бюджетів усіх рівнів, зокрема, оплату за соціальні послуги передано на бюджети міської, селищної та сільських рад за рахунок чого зекономлено 250,0 тис. грн.
З метою здійснення заходів щодо детінізації економіки впродовж звітного року діяли робоча група із здійснення контролю за використанням та охороною місцевих лісових ресурсів, районна робоча група для вжиття заходів із виявлення та залучення до сплати сільських, селищного, міського бюджетів платників акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, робочі групи з обстеження суб'єктів господарювання щодо легалізації зайнятості населення.
Невід’ємною частиною соціально-економічного розвитку району є розвиток сектору підприємництва, завдяки якому значна частина населення вирішує проблему свого працевлаштування.
Станом на 01 січня 2018 року у районі здійснює господарську діяльність 1335 фізичних осіб-підприємців (01.01.2017 – 1415, на 01.07.2017 – 1307) та 133 підприємства малого та середнього бізнесу.
Питома вага надходжень у зведеному бюджеті району від діяльності суб’єктів малого підприємництва станом на 01 січня цього року становить 44,7 відс. (по області 55,9 відс.) або 86,2 млн. грн.
Впродовж звітного періоду підприємницькими структурами орендовано 1,4 тис. кв. м вільних площ комунального майна району і до бюджетів відповідних рівнів надійшло 308,1 тис. грн.
Центром надання адміністративних послуг в цьому році розпочато надання 15 нових адміністративних послуг. Всього відділом надається 38 адмінпослуг.
З жовтня 2017 року у відділі встановлено електронний платіжний засіб – посттермінал, який дає змогу заявнику при отриманні послуги на місці оплатити адміністративний збір, що зменшує затрати часу на отримання адміністративних послуг.
За звітний період відділом надано 6417 адміністративних послуг. За надання яких, до районного бюджету зараховано понад 202 тис. грн.
З метою проведення реконструкції частини приміщення районного будинку культури під сучасний Центр надання адмінпослуг виготовлено проекно-кошторисну документацію та подано документи до державного фонду регонільного розвитку для отримання відповідного фінсування.
Впродовж минулого року забезпечено виконання повноважень з управління об’єктами спільної власності територіальних громад району. Здійснено облік об’єктів та майна спільної власності територіальних громад району, у зв’язку з чим проведена організаційна робота щодо оновлення, виготовлення (у разі відсутності) документів (технічних паспортів) на об’єкти нерухомого майна, що є спільною власністю територіальних громад району та реєстрації права власності.
На сьогоднішній день у спільній власності територіальних громад обліковується 123 об’єкти нерухомого майна (будівлі, споруди, приміщення).
Виконуючи вимоги законодавства щодо приведення у відповідність документів та прав на нерухоме майно, проведено реєстрацію права власності на 6 об’єктів нерухомого майна, що є спільною власністю територіальних громад, сіл, селища, міста Березнівського районого; виготовлено 4 технічні паспорти на нерухоме майно.
Слід зазначити, про те що Березнівською районною радою прийняті рішення щодо відчуження майна, що знаходиться за адресою: с.Тишиця, вул. Незалежності, 89Б та с.Антонівка, вул. Молодіжна, 27 (комунальна власність району). В результаті у 2017 році до бюджету розвитку районного бюджету надійшло 66,8 тис. грн., в тому числі 55,1 тис. грн. від відчуження початкової школи у с.Антонівка та 11,7 тис .грн. - будівлі інтернату у с. Тишиця.
Розглянуто відчуження ½ частини житлового будинку (комунальна власність району), що знаходиться за адресою: м. Березне. вул. Теклівська, 14, однак, рішення не підтримано.
В галузі пенсійного забезпечення проведено перерахунок пенсій відповідно до чинного законодавства та прийнятих урядових рішень.
Протягом 2017 року виплачено пенсій та допомог на загальну суму 310,9 млн. грн, що на 29,4 млн. грн. більше ніж у 2016 році.
Протягом 2017 року призначено 601 нову пенсійну справу, перераховано 3124 раніше призначених пенсій.
За 2017 рік на відшкодування витрат по пільгових пенсіях надійшло 248,9 тис. грн., у тому числі погашено заборгованості 23,7 тис. грн.
Середній розмір призначеної пенсії з цільовою грошовою допомогою та з урахуванням індексації станом на 1 січня 2018 року становить 1855,03 грн., що на 26,3 % більше ніж за аналогічний період минулого року.
З метою захисту прав громадян, пов’язаних з легалізацією трудових відносин між роботодавцями і найманими працівниками, підвищення рівня соціальної захищеності найманих працівників та відповідальності роботодавців за використання їх праці, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з початку поточного року проведено 15 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких розглядались питання легалізації виплати заробітної плати та забезпечення мінімальних державних гарантій в оплаті праці.
У відповідності до п. 5 Положення про районну тимчасову комісію утворено дві тимчасові робочі групи для виконання покладених на комісію завдань.
Тимчасовими робочими групами у січні – грудні 2017 року обстежено 189 суб’єктів підприємницької діяльності щодо дотримання трудового законодавства в частині використання найманої робочої сили. За результатами роз’яснювальної роботи протягом року суб’єктами підприємницької діяльності укладено 543 трудових угоди з найманими працівниками.
За оперативними даними станом на 01 січня 2018 року заборгованість із виплати заробітної плати по району відсутня.
Середньомісячна заробітна плата штатних працівників за ІІІ квартал 2017 року склала 5848,00 грн., або в порівнянні з відповідним періодом 2016 року зросла на 42,8 %.
Одним з найважливіших показників соціальної захищеності дорослого працездатного населення є рівень його зайнятості, забезпечення соціального захисту безробітних, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.
Протягом 2017 року за даними Березнівського районного центру зайнятості працевлаштовано 1495 безробітних громадян, що становить 105,3 відсотка до плану.
Отримали одноразову допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю 8 громадян. Планові показники не виконано у зв’язку з зменшенням кошторису на 2017 рік.
З метою покращення благоустрою населених пунктів взяли участь в оплачуваних громадських та інших роботах тимчасового характеру 287 осіб.
На професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації скеровано 289 безробітних.
Видача ваучерів, на підставі яких здійснюються перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації осіб, яким більше 45 років, не проводилась у зв’язку з відсутністю претендентів.
В районі реалізовуються заходи загальнодержавних та регіональних галузевих цільових програм у сфері соціального захисту населення. Зокрема, з метою надання матеріальної допомоги особам з інвалідністю, пенсіонерам, ветеранам війни та праці, одиноким непрацездатним громадянам, репресованим, які були реабілітовані згідно з чинним законодавством та іншим найбільш незахищеним верствам населення прийнята Програма матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення району на 2017 рік.
На виконання заходів даної Програми використано кошти в сумі 941,5 тис. грн., з них:
- одноразова грошова допомога громадянам вищевказаних категорій – 448,1 тис. грн.;
- щомісячна стипендія місцевому письменнику Кондратюку А. І. в розмірі 60 відсотків від мінімальної заробітної плати – 23,0 тис. грн;
- виплачено компенсацію 194 фізичним особам, які надають соціальні послуги на суму 470,4 тис. грн.
З метою покращення соціального захисту ветеранів війни та праці, політв’язнів та репресованих діє районна програма «Ветеран» на 2014-2018 роки.
На території району діють районні ветеранські організації: Організація ветеранів України, Українська спілка ветеранів Афганістану, відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, громадська організація «Березнівське об’єднання учасників бойових дій та АТО «УВО». На підтримку їх статутної діяльності з районного бюджету на 2017 використано – 64,9 тис. грн.
Районна програма реабілітації осіб з інвалідністю передбачає забезпечення виконання завдань щодо реалізації державної політики у сфері реабілітації інвалідів, надання послуг з медичної, психолого-педагогічної, професійної, трудової реабілітації.
Відповідно до діючого законодавства в поточному році забезпечено засобами пересування, зокрема, кріслами колісними, палицями, милицями та іншими засобами реабілітації 62 особи з інвалідністю. Для забезпечення таких осіб протезно-ортопедичними виробами видано 97 направлень.
До Рівненського обласного центру комплексної реабілітації інвалідів с. Олександрія для реабілітації направлено 10 осіб з інвалідністю. До Варашського міського центру соціальної реабілітації та до Волинського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів направлено 9 дітей з інвалідністю.
З метою надання медичної допомоги, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції та підвищення рівня соціального захисту членів їх сімей в районі діє програма соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.
На обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 368 учасників АТО, з них: 344 отримали статус учасника бойових дій, 3 осіб отримали статус особи з інвалідністю внаслідок війни.
Пільгами з оплати житлово-комунальних послуг із 75-відсотковою знижкою користується 273 учасника антитерористичної операції, які отримали статус учасника бойових дій; 3 демобілізованих, які отримали статус особи з інвалідністю внаслідок війни, користуються пільгами з оплати житлово-комунальних послуг із 100- відсотковою знижкою.
Субсидію на оплату житлово-комунальних послуг надано 68 сім’ям учасників антитерористичної операції, 8 сімей отримують допомогу при народженні дитини, 12 сімей - державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям.
В 2017 році виконавчими комітетами сільських та міської рад за рахунок власних та спонсорських коштів надано матеріальну допомогу 133 учасникам антитерористичної операції на суму 145,1 тис. грн.
Відповідно до розпоряджень голів районної державної адміністрації та районної ради виплачено одноразову грошову допомогу 49 учасникам антитерористичної операції на суму 38,9 тис. грн. та 6 членам сімей учасників антитерористичної операції на суму 10,7 тис. грн.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719 «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідам І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов» виплачено грошову компенсацію для придбання житла 2 матерям загиблих військовослужбовців на суму 951,7 тис. грн.
З нагоди 31-их роковин Чорнобильської катастрофи до 26 квітня 2017 року надана одноразова грошова допомога 39 сім’ям померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в розмірі 400 гривень кожній та 159 учасникам ліквідації в розмірі 200 гривень кожному. Сума коштів, виділених з районного бюджету, становить 47,4 тис. грн.
Проведення поточного ремонту приміщення управління соціального захисту населення, забезпечення комп’ютерною технікою та виготовлення архівних стелажів не здійснювались у зв’язку з обмеженістю фінансового ресурсу.
Значна увага приділялась реалізації державної політики у галузях охорони здоров’я, освіти, культури, фізичної культури і спорту, молодіжної політики.
Підвищення якості та доступності медичної допомоги населенню було і залишається головним пріоритетом розвитку системи охорони здоров’я району.
За підсумками 2017 року Березнівщина знаходиться в четвірці районів, які забезпечили позитивний природній приріст населення Ріненської області, на 1% знизилась загальна смертність населення.
В рамках проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» завершена підготовка документації для проведення тендеру по капітальному ремонту 6 амбулаторій загальної практики/сімейної медицини (Балашівка, Вітковичі, Друхів, Малинськ, Прислуч, Тишиця), та реконструкції 3 фельдшерсько-акушерських пунктів в амбулаторії (Кам'янка, Поляни, Поліське), а також реконструкції з добудовою Моквинської амбулаторії.
На зміцнення матеріально-технічної бази лікувальних закладів використано майже 600 тис. грн. з районного та місцевих бюджетів а саме: розпочато ремонт акушерсько-гінекологічного відділення КЗОЗ «Березнівська ЦРЛ» Березнівської районної ради, проведено поточні ремонти ФАПів у селах Совпа, Новий Моквин, Яринівка, Кам’янка, капітальний ремонт системи опалення ФАПу села Маринин, придбано нове обладнання.
У лікувально-профілактичних закладах впроваджено 77 нових лікувальних та діагностичних методик, що дає можливість наблизити якість медичних послуг до світових стандартів.
Протягом поточного року профілактичними оглядами охоплено все дитяче населення району; 99,0 % осіб з обов’язкових контингентів працюючого населення; цільовими оглядами на виявлення туберкульозу охоплено понад 28 тисяч осіб. У визначені графіками терміни проведені медичні огляди допризовної молоді та призовників.
Завдяки проведенню санітарно-протиепідемічних заходів з початку року масові спалахи інфекційних захворювань в районі не реєструвались.
Профілактичні щеплення проти інфекційних захворювання в районі проводяться згідно з календарем в обсягах, які залежать від наявності імунобіологічних препаратів, що поставляються централізовано за рахунок коштів державного бюджету.
В районі є 6 пацієнтів, хворих на хронічну ниркову недостатність четвертої стадії, які потребують проведення життєво необхідної процедури гемодіалізу 3 рази на тиждень. З метою забезпечення централізованого перевезення їх до Рівненської обласної клінічної лікарні для проведення процедури та у зворотному напрямку в минулому році з районного бюджету виділено 120 тисяч гривень.
Відповідно до Урядової програми «Доступні ліки» були забезпечені першочергові потреби у амбулаторному лікуванні хворих серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом та бронхіальною астмою. Відповідно до зазначеної програми протягом 2017 року аптечним закладам за відпущені лікарські засоби відшкодовано майже 1 млн. грн.
Важливим є те, що у 2017 році вдалося не допустити заборгованості по заробітній платі працівників медчних установ. На оплату праці медичним працівникам було виділено кошти в сумі 2,3 млн. грн., з районного бюджету.
Поряд з цим в галузі охорони здоров’я району залишаються актуальними питання зниження малюкової смертності та первинного виходу на інвалідність, як дитячого, так і дорослого населення. Потребує покращення виявлення злоякісних новоутворень на ранніх стадіях: не відбулося зниження смертності від онкологічних захворювань.
Через відсутність бюджетних призначень невиконані ряд завдань Програми по зміцненню матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я, зокрема: придбання апарату для холтерівського моніторування серцевого ритму та артеріального тиску; проведення капітального ремонту системи опалення Соснівської амбулаторії, придбання твердопаливного котла для Вітковицької амбулаторії.
У сфері “Освіта” упродовж 2017 року зусилля управління освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації спрямовувались на забезпечення виконання пріоритетних завдань державної політики в галузі освіти, розвиток мережі закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, створен¬ня належних умов їх функціонування і модернізації, удосконалення змісту освітнього процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків.
Протягом 2017 року завершені роботи з влаштування внутрішньої вбиральні Князівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ», капітального ремонту спортивних споруд Березнівського ліцею-інтернату спортивного профілю; продовжувалися роботи з проведення реконструкції з облаштуванням внутрішньої вбиральні Марининської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; розпочаті роботи з влаштування внутрішніх санвузлів Колодязнівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та капітальному ремонту із встановленням енергозберігаючих вікон та дверей у Березнівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2. Загальна сума використаних коштів складає близько 3,5 млн. грн.
З метою забезпечення енергозберігаючих заходів проведено заміну вікон в спортзалі Орлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів в кількості 6 шт. вартістю 60,0 тис. грн.
Виготовлена проектно-кошторисна документація на заміну покрівлі Хотинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.
Виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення капітального ремонту дошкільного навчального закладу села Поляни.
У звітному році розпочато будівництво дошкільного навчального закладу на 150 місць по вул. Богдана Хмельницького в місті Березне, на що виділено та освоєно 1 млн. 700 тис. грн. (850 тис. грн. кошти місцевих бюджетів, 850 тис. грн. – обласний бюджет. Окрім того, з метою отримання додаткових коштів з державного бюджету відповідні документи подано до державного фонду регіонального розвитку.
З метою раціонального і ефективного використання наявних ресурсів створено мережу опорних закладів освіти з наявністю філій у їх складі.
З 20 листопада 2017 року розпочали свою діяльність опорні заклади Кам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з Великопільською, Курганською, Яблунівською, Яринівською загальноосвітніми школами І-ІІ ступенів у якості його філій та Соснівський навчально-виховний комплекс «Гімназія – загальноосвітня школа І ступеня» з Совпівською та Губківською загальноосвітніми школами І-ІІ ступенів у якості його філій.
З 01 грудня 2017 року офіційно почав функціонувати опорний заклад Балашівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з Лінчинською, Михалинською, Яцьковицькою загальноосвітніми школами І-ІІ ступенів у якості його філій. З 03 січня зареєстровано опорний заклад Прислуцький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» з Хотинською, Колодязнівською загальноосвітніми школами І-ІІ ступенів у якості його філій.
Така реформа дасть можливість створити умови для якісного рівня профільного навчання, методичного забезпечення, зміцнення навчально-матеріальної бази, вирішення питання підвезення та харчування дітей, забезпечити додаткові джерела фінансування закладів освіти, залучення їх до проектного менеджменту.
В умовах проведення реформи державного догляду та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, згідно з рішенням районної ради від 26 травня 2017 № 296 «Про зміну типу та назви Березнівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів – міжшкільний навчально-виробничий комбінат» Березнівської районної ради Рівненської області» вказаний вище заклад реорганізовано у Березнівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - ліцей з професійним навчанням».
З метою забезпечення прав дітей із особливими освітніми потребами у районі продовжують працювати 7 груп компенсуючого типу у дошкільних навчальних закладах, які забезпечують корекцію вад мовлення та зору 80 дошкільникам (з початку нового 2017-2018 навчального року розпочала свою роботу група компенсуючого типу для дітей з вадами мовлення у Бистрицькому навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад).
У 2017-2018 навчальному році у районі функціонує 25 класів інклюзивного навчання у школах, у яких навчається 29 дітей з особливими освітніми потребами (на 12 класів більше у порівнянні з попереднім навчальним роком).
Для забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, у тому числі у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження, рішенням районної ради від 22.12.2017 № 397 утворено КЗ «Березнівський інклюзивно-ресурсний центр» Березнівської районної ради Рівненської області, затверджено Статут установи, штатний розпис та режим роботи. Функціонування інклюзивно-ресурсного центру передбачено у поточному році.
Тісна співпраця педагогів та батьківської громадськості дітей з особливими освітніми потребами дала початок роботі ГО «Асоціація батьків дітей з інвалідністю та особливими потребами «ОСОБЛИВИЙ КІНДЕР». Педагогічні працівники району долучаються до роботи даної організації, де на волонтерських засадах проводять корекційно-розвиткові заняття з дітьми з особливими освітніми потребами.
Згідно з рішеннями Березнівської районної ради від 04.08.2017 № 338 «Про Порядок призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста району» та від 22.12.2017 № 398 «Про врегулювання питання щодо призначення та звільнення керівників закладів, установ освіти, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста району» запроваджено конкурсне призначення керівників закладів загальної середньої освіти району. Проведено конкурс на посаду директора Губківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. На черзі – проведення конкурсів на посаду директорів Березнівської гімназії імені Миколи Буховича та КЗ «Березнівський інклюзивно-ресурсний центр» Березнівської районної ради.
На виконання Указу Президента України від 12.06.2015 № 334 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді» педагогічні колективи закладів освіти вживають заходів щодо активізації національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Особлива увага приділяється формуванню у підростаючого покоління громадянських якостей, любові до своєї Батьківщини – України. Важливим у цьому напрямку постає питання створення у районі осередку національної скаутської організації «Пласт».
З початку нового 2017-2018 навчального року започатковано розвиток пластового (скаутського) руху серед молоді Березнівщини. З метою ознайомлення з пластовою методикою, популяризації серед учнівської молоді краєзнавчої роботи та впровадження її в освітній процес, у вересні в лісовому масиві поблизу с. Маринин педагоги-виховники закладів освіти Березнівського району, школярі Березнівської загальноосвітньої І-ІІІ ступенів школи № 2, Губківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів взяли участь у Пластовій краєзнавчій зустрічі «Свято Осені – 2017», яка проводилася Рівненською округою Пласту Національної скаутської організації України.
Крім того, при Соснівському Центрі дитячої та юнацької творчості з жовтня 2017 року почав діяти гурток «Пласт». Також, у листопаді на базі Березнівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся навчальний семінар для педагогів-організаторів навчальних закладів «Виховна метода Пласту». 08 грудня 2017 року на базі філії Губківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів опорного закладу Соснівський НВК відбулися змагання юних скаутів, членів гуртка «Пласт» Соснівського Центру дитячої та юнацької творчості.
Проте, в звітному році не виконано ряд пунктів Програми, зокрема, не завершено виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво школи у селі Лінчин; будівництво внутрішньої вбиральні Курганської ЗОШ І-ІІ ступенів; та встановлення 2-х твердопаливних котлів у Балашівському навчально-виховному комплексі «Колегіум – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів».
У зв’язку з недостатнім фінансуванням з сільських бюджетів не виділялися кошти на виготовлення чи корегування проектно-кошторисної документації на будівництво дошкільних навчальних закладів у селах Вітковичі, Богуші, Балашівка, Тишиця; на заміну покрівлі дошкільних навчальних закладів у селах Городище, Яринівка; на влаштування системи опалення в дошкільному навчальному закладі села Яцьковичі.
Роботи із заміни каналізаційної мережі в дошкільному навчальному закладі села Голубне, утеплення фасаду дошкільного навчального закладу села Кам’янка, реконструкції приміщення пральні у дошкільному навчальному закладі села Малинськ не проводилися у зв’язку з відсутністю фінансування.
Впродовж 2017 року працівниками закладів культури району проведено ряд урочистих заходів з нагоди державних, професійних та релігійних свят, окремі із них: День Незалежності, День Державного Прапора України, День Гідності та Свободи, День Захисника України, 500-річчя реформації, районний фестиваль культурно-дозвіллєвих комплексів району «Щедрий сніп» та інші.
Матеріальна база закладів культури протягом 2017 року збагатилася на 108,2 тис. грн. Зокрема, придбано комп’ютерну техніку, фотоапарат, ноутбук та театральні стільці, мікрофони для окремих сільських будинків культури, сценічні костюми для районного будинку культури та музичної школи.
За звітний період, за рахунок централізованого постачання на виконання державних програм, бібліотечний фонд поповнено на 19 тисяч примірників на суму 661,7 тис. грн. За рахунок коштів районного бюджету придбано літературу для поповнення бібліотечного фонду, на жаль, лише на суму 30,0 тис. грн.
На виконання завдань Районної програми підтримки книговидання місцевих авторів на 2013-2017 роки з місцевого бюджету виділено 30,0 тис. грн. на випуск 280 примірників книги «Літопис Березнівщини. Випуск ІІІ», частина з яких направлена на поповнення бібліотечних фондів.
Виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення капітального ремонту покрівлі (з утепленням перекриття) та утеплення фасаду КЗ «Березнівський районний будинок культури» Березнівської районної ради на суму 5 млн. 273 тис. грн. З метою залучення коштів державного бюджету даний об’єкт подано до державного фонду регіонального розвитку.
В читальному залі та абонементі Березнівської ЦСПШБ проведено капітальний ремонт системи опалення із застосуванням альтернативних джерел енергії та встановлено 2 металопластикові вікна.
Проведено ремонт сходів комунального закладу «Березнівський районний краєзнавчий музей» Березнівської районної ради. У зв’язку з відсутністю коштів у закладі не замінено вікна на енергозберігаючі.
За рахунок коштів місцевого бюджету проведений ремонт фасаду Бистрицького сільського будинку культури та Совпівського сільського клубу, замінено підлогу у публічно-шкільній бібліотеці-філії с. Бронне, розпочато заміну підлоги у Бронненському сільському будинку культури, замінено двері у танцювальному залі Богушівського сільського клубу. У Колодязненському сільському будинку культури встановлено 2 металопластикових дверей, проведено поточний ремонт закладу та встановлено теплогенератор. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт Яблунівського сільського клубу та встановлено металопластикові вікна.
Відділом культури і туризму райдержадміністрації розроблено 11 туристичних маршрутів: 7 – по району, 4 – на території регіонального ландшафтного парку «Надслучанський» та 9 екологічних стежок.
Продовжується робота щодо визначення приватних садиб, які надають послуги з сільського туризму. У 2017 році діяли 10 садиб в селах Маринин, Більчаки, Губків, Прислуч, Хотин.
З метою будівництва пам’ятникам Героям Небесної Сотні у м. Березне виготовлено проектно-кошторисну документацію загальною вартістю понад 900 тис. грн. Однак, враховуючи велику кошторисну вартість даного об’єкту, прийнято рішення щодо корегування проекту з метою його здешевлення.
Окрім заходів Програми, 01 жовтня 2017 року з нагоди Дня туризму в смт Соснове Березнівського району в урочищі «Біля каменів» відбулося свято традиційної поліської кухні «День гарячого казана», яке планується проводити щороку.
Проблемним залишається питання: капітального ремонту Яцьковицького, Моквинського сільських, Соснівського селищного та районного будинків культури; не опалюються в зимовий період 4 заклади культури: сільські клуби сіл Велике Поле, Вітковичі, Моквинський сільський будинок культури, публічно-шкільна бібліотека-філія с. Тишиця; відсутнє водопостачання у приміщенні КЗ «Березнівський районний краєзнавчий музей» Березнівської районної ради; у зв’язку з відсутністю коштів не завершено будівництво сільського клубу в селі Голубне.
Постійно здійснюються заходи щодо створення належних умов для всебічного розвитку сім’ї, забезпечення соціальної підтримки сімей, дітей та молоді, їх прав та законних інтересів.
В рамках Програми для проведення святкових заходів для дітей пільгових категорій з місцевого бюджету було виділено 124,8 тис. грн. Березнівським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та службою у справах дітей райдержадміністрації організовано й проведено новорічно-різдвяні свята для 1025 дітей, учасників бойових дій та АТО, дітей із сімей вимушених переселенців, дітей-інвалідів, дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.
З метою виховання патріотизму молоді, духовності, моральності у травні 2017 року проведено військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»). В червні 2017 року відбувся веломарафон «Поліська Січ 2017», контрольними пунктами якого стали м. Березне та с. Маринин Березнівського району. Участь взяли 350 осіб, з 18 регіонів України.
Щодо формування та пропагування здорового та безпечного способу життя, профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, Березнівським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді у 2017 році виготовлено та розповсюджено інформаційно-методичні матеріали з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, Всесвітнього Дня боротьби з тютюнопалінням, Міжнародного Дня боротьби із вживанням наркотиків, Міжнародного дня боротьби із СНІДом.
Протягом звітного року до управління соціального захисту населення райдержадміністрації від Березнівського відділення поліції Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області надійшло 114 спеціальних карток обліку факту вчинення насильства в сім’ї, або реальної загрози його вчинення. З метою здійснення заходів, спрямованих на забезпечення соціального та правового захисту сім'ї і жінок та запобігання насильству в сім'ї протягом 2017 року Березнівським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в рамках спеціалізованого формування «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» здійснено 121 виїзд у населені пункти району, під час яких відвідано 578 сімей, з яким проведено профілактичну роботу. Спільно з Березнівським відділенням поліції Сарненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області проведено 46 рейдів та проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу у сім’ях району та обстежено умови проживання у 50 сім’ях, де батьки не забезпечують належні умови проживання та виховання дітей.
Протягом оздоровчої компанії 2017 року послугами оздоровлення та відпочинку забезпечено 2103 дітей району віком від 7 до 17 років, з них: 197 дітей оздоровлено в оздоровчих закладах області та України за рахунок коштів державного та місцевого бюджету, 230 дітей оздоровлено за кошти держаних підприємств, 350 дітей охоплено відпочинком у пришкільних таборах району та 1326 дітей охоплено відпочинком в дитячих таборах, організованих релігійними громадами різних конфесій. З цією метою в районному бюджеті передбачено 50 тис. грн. на організацію роботи пришкільних таборів та 150 тис. грн. передано субвенцію обласному бюджету для придбання путівок на оздоровлення дітей пільгових категорій району.
З метою розвитку громадської активності молоді, підтримки молодіжних та дитячих громадських організацій в приміщенні кінотеатру Небесної Сотні діє Молодіжний Центр, створений за фінансової підтримки меценатки з Німеччини Маріане Ріхтер. На його базі свою діяльність здійснює ряд громадських молодіжних та дитячих організацій району, органи учнівського самоврядування, в тому числі громадська організація «Асоціація батьків дітей з інвалідністю та особливими потребами «Особливий кіндер», яка надає соціально-реабілітаційні послуги для дітей з інвалідністю району.
На початок 2018 року на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 97 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, з них: 92 - під опікою та піклуванням, у прийомних сім’ях, та у дитячих будинках сімейного типу, 5 дітей - в державних закладах на повному державному утриманні.
Варто відзначити, що згідно з обласними показниками, район є одним з кращих з питання влаштування даної категорії дітей в сім’ї. Функціонує 2 прийомні сім’ї, в яких виховується двоє дітей.
Службою у справах дітей райдержадміністрації проведено обстеження умов проживання та профілактичну роботу у 96 сім’ях, де батьки не забезпечують належних умов проживання дітей, 85 рейдів по місцях масового відпочинку дітей та молоді, в комп’ютерних клубах, закладах торгівлі, 91 профілактичних бесід з викликом до служби дітей з батьками щодо неналежного виконання батьківських обов’язків.
26 січня 2016 року Верховною Радою України прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який регламентує функціонування патронатної сім’ї, що є новою формою сімейного виховання дітей.
Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення в сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини. Тому одним із пріоритетних завдань щодо соціального захисту дітей є створення в районі патронатних сімей, адже тільки у сім’ї дитина може всебічно та гармонійно розвиватись.
Схвалена розпорядженням голови райдержадміністрації та затверджена рішенням Березнівської районної ради районна програма надання стипендій учням та студентам з багатодітних, неповних, малозабезпечених та функціонально неспроможних сімей, які проявляють успіхи у навчанні, на 2017-2019 роки. Розроблений порядок надання стипендій учням та студентам з багатодітних, неповних, малозабезпечених та функціонально неспроможних сімей, які проявляють успіхи у навчанні.
Традиційно район визначається і в сфері фізичної культури і спорту. Протягом останніх трьох років район посідає третє місце в області за підсумками роботи фізкультурно-спортивних організацій зі спортивної майстерності з олімпійських видів спорту. Спортсмени, в тому числі спортсмени з інвалідністю району, брали участь у районних, обласних та всеукраїнських змаганнях з футболу, греблі на байдарках та каное, греко-римської боротьби, легкої та важкої атлетики, шахів, настільного тенісу, пауерліфтингу, плавання, стрільби з лука.
Спортсмени з інвалідністю району беруть участь у районних, обласних та всеукраїнських змаганнях з шахів, настільного тенісу, пауерліфтингу, плавання та мають значні досягнення, здобували перемоги та призові місця.
Виступають наші спортсмени і на світових змаганнях. У 2017 році вихованці відділення греко-римської боротьби взяли участь у чемпіонаті Європи у Боснії та Герцоговині.
У районі систематично проводяться турніри пам’яті заслуженого тренера України з греко-римської боротьби С. Коваля, міжобласний турнір з волейболу пам’яті тренера комунального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортинв школа» Березнівської районної ради Ольги Борисівни Лев, Всеукраїнський турнір зі змішаних єдиноборств ММА пам’яті Героя України І. Городнюка, міжрегіональний шаховий турнір на приз газети «Надслучанський вісник». Цього року започатковано районні змагання з військово-спортивного багатоборства «Ігри Нескорених», присвячені Дню захисника України серед команд, сформованих з учасників бойових дій та учасників АТО, працівників військкомату, поліції.
Для оздоровчої рухової активності дітей та молоді у всіх загальноосвітніх навчальних закладах району введено 3 години на тиждень уроків фізичного виховання, у закладах професійно-технічної освіти - 4 години.
В районі існує розвинута спортивна база та створені належні умови для надання фізкультурно-оздоровчих послуг та проведення спортивно-масової роботи, в районі функціонують дві дитячо-юнацькі спортивні школи: заклад об’єднання громадян Березнівська дитячо-юнацька спортивна школа “Колос” Рівненської обласної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства “Колос” агропромислового комплексу України; комунальний заклад “Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа” Березнівської районної ради, в яких займаються загалом 645 дітей. Протягом 2017 року вищевказані заклади забезпечені відповідними коштами на їх утримання з районного бюджету. Вдалося зберегти та не допустити закриття чи перепрофілювання комунального закладу “Березнівський ліцей-інтернат спортивного профілю” Березнівської районної ради, який з 2017 року перейшов на утримання за рахунок коштів районного бюджету, для цих цілей виділено близько 5 млн. грн. та отримано субвенцію з державного бюджету в сумі 4 млн. грн. У навчальних закладах створено умови для роботи фізкультурно-оздоровчих гуртків, спортивних секцій з волейболу, баскетболу, футболу, легкої атлетики, тенісу, шахів, шашок. В загальноосвітніх навчальних закладах організовано роботу 12 філій дитячо-юнацької спортивної школи з шести видів спорту, якими охоплено 419 дітей шкільного віку.
Щорічно у районі проводиться Спартакіада школярів Березнівщини, участь у якій беруть усі навчальні заклади району. Районним змаганням відповідно передують шкільні спартакіади. Збірні команди району беруть участь у всіх змаганнях обласної Спартакіади школярів Рівненщини і мають досить високі результати.
З метою поліпшення умов для оздоровчих та навчально-тренувальних занять, керівниками спортивних споруд розроблено заходи, якими передбачено підготовку спортивних споруд до роботи у весняно-літній та осінньо-зимовий періоди, плани проведення поточних та капітальних ремонтів, будівництво нових та реконструкція діючих спортивних майданчиків.
За сприяння ДП «Березнівське лісове господарство» протягом червня-серпня 2017 року проведено частковий ремонт трибун (ліва сторона) та поточний ремонт огорожі центрального стадіону «Колос». Проведено засівання газону, встановлення воріт, огородження периметру та завершуються роботи з будівництва роздягальні на футбольному стадіоні с. Орлівка.
Проведений чемпіонат та кубок району з футболу серед команд району, в якому взяли участь 16 районних команд та команда з с. Мирне Костопільського району. Започатковано районний турнір з футзалу, участь у якому в сезоні 2017-2018 років взяли 16 команд.
Для потреб закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа» придбано байдарку К-1 для участі спортсменів району у всеукраїнських та міжнародних змаганнях; виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію сауни; планується виготовлення проектно-кошторисної документації на облаштування пірсу веслувальної бази.
Через відсутність коштів в районному бюджеті не виконані роботи з реконструкції футбольного майданчику із синтетичним покриттям. Направлений лист про виділення коштів на дані цілі в Рівненську обласну державну адміністрацію та подано пропозицію про включення переліку об’єктів державної та комунальної форми власності для будівництва футбольних полів із штучним покриттям за рахунок співфінансування, відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для будівництва футбольних полів із штучним покриттям, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.09.2017 № 714.
Підвищення ефективності діяльності місцевих органів влади, підвищення кваліфікації працівників органів виконавчої влади та посадових осіб органів місцевого самоврядування також потребує уваги.
Структурними підрозділами райдержадміністрації та її апарату, територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, органами місцевого самоврядування забезпечується дотримання вимог Законів України «Про державну службу», «Про запобігання корупції», «Про доступ до публічної інформації».
Впродовж 2017 року 16 державних службовців райдержадміністрації підвищили кваліфікацію у Рівненському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.
Згідно з планом роботи районної ради звіт про виконання райдержадміністрацією повноважень делегованих районною радою щороку заслуховується на сесії районної ради.
Районною державною адміністрацією забезпечувалося конституційне право громадян на звернення, задоволення їх законних прав та інтересів, що є одним з пріоритетних напрямків роботи органів державної влади.
До районної державної адміністрації протягом 2017 року звернулось 1489 громадян, які порушили 902 питання, переважно щодо надання грошової допомоги на лікування, призначення субсидій, роботи приватних перевізників. За зверненнями громадян вжито необхідні заходи, надано обґрунтовані відповіді і роз’яснення, а саме: 419 звернень вирішено позитивно, по 462 зверненнях надано роз’яснення щодо шляхів вирішення, 19 – надіслано за належністю у відповідні органи, 2 — на контролі.
Керівництвом адміністрації проведено 48 виїзних прийомів громадян, за місцем їх проживання та праці, 23 прямих телефонних зв’язків з населенням району провели керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, організацій.
Здійснювалися заходи щодо забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони довкілля.
На впорядкування місць видалення твердих побутових відходів у населених пунктах району, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ Березнівською міською, Балашівською, Вітковицькою, Грушівською, Друхівською, Кам’янською, Малинською, Марининською, Поліською, Яринівською, Яцьковицькою сільськими радами з природоохоронних фондів використано більше 139,6 тис. грн.
З районного фонду охорони навколишнього природного середовища використано понад 60,1 тис.грн. на впорядкування сміттєзвалищ на території Губківської, Прислуцької, Бистрицької, Великопільської, Білківської, Хмелівської, Голубненської, Гордищенської, Моквинської сільських рад.
З метою покращення організації збору твердих побутових відходів комунальним підприємством «Березнекомунсервіс» за рахунок коштів Березнівської міської ради в розмірі 25 тис. грн. та обласного природоохоронного фонду в сумі 25 тис. грн. придбано 10 контейнерів.
Для покращення екологічної ситуації Державним підприємством «Зірненський спиртовий завод» проведений комплекс робіт для покращення екологічної ситуації. Спільно з Костопільським міжрайонним управлінням водного господарства проводено механічну очистку магістрального каналу осушувальної системи, прокладено 190 метрів трубопроводу, проведено обеззаражування в місцях зливу рідких відходів увідстійниках бувшого відгодівельного комплексу.
В жовтні 2017 року проведено ремонт понтонного мосту в селі Хотин.
Кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво мосту через річку Случ в селі Колодязне; проведення заходів щодо поліпшення технічного і санітарного стану та благоустрою водойми, розташованої в центрі м Березне; заходів щодо боротьби з омелою на деревних насадженнях району у 2017 році не виділялися. Однак, дані завдання внесені до Програми економічного і соціального розвитку на 2018 рік.
У зв’язку з відсутністю фінансування також не проводилися роботи з благострою території дендрологічного парку.
Впродовж року здійснювалися заходи із запобігання та мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Забезпечено виконання комплексу заходів щодо ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних з реєстрацією на території району захворювань на африканську чуму свиней та сказ, виявленням застарілих боєприпасів, ускладненням погодних умов.
Для забезпечення функціонування районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Березнівському районному сектору Головного управління ДСНС України в Рівненській області виділені кошти в сумі 80 тис. грн для придбання бензину.
З метою акумулювання води у місцях, що межують з торфополями та лісовими масивами у 2017 році Березнівською експлуатаційною дільницею Костопільського МУВГ встановлені шандори на гідроспоруді МК «Ольшанка» у межах Кам’янської сільської ради, здійснено перекриття шлюзів на магістральних каналах, розташованих на територіях Малинської та Бронської сільських рад. За кошти Зірненської сільської ради та сільської громади на даний час здійснюється очистка механічним способом канала «К-2» осушувальної системи «Зірне».
ДП «Соснівське лісове господарство» влаштовано пірс для забору води з пожежної водойми в урочищі «Піпло», ДП «Березнівське лісове господарство» на території Малинського лісництва побудовано 1 пожежну водойму з пірсом для забору води. На підтримку готовності до дій за призначенням підрозділів місцевої пожежної охорони протягом 2017 року з бюджетів сільських рад виділені кошти в сумі понад 422 тис. грн. (Балашівська сільська рада — 342 тис. грн., Малинська сільська рада — 81 тис. грн.).
З метою оперативного виконання заходів щодо запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій створено і утримується районний резерв пально-мастильних матеріалів, загальний обсяг яких на даний час становить: бензин – 1975 літрів, дизельне пальне – 3670 літрів.
Для безперебійної роботи автоматизованого робочого місця (апаратури оповіщення) з метою оперативного доведення до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, аварійно-рятувальних служб, підприємств, установ, організацій та населення сигналів і повідомлень про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій вирішується питання щодо поповнення рахунків на SIM-картах, на що в 2017 році виділено 1 тис. грн.
Кошти на придбання спеціального захисного одягу для здійснення заходів з ліквідації аварійних ситуацій та проведення аварійно-рятувальних робіт в минулому році не виділялися.
Завдяки професійним діям працівників поліції з початку року на території району резонансних злочинів не зареєстровано.
Характеризуючи стан криміногенної обстановки на території району в цьому році недопущено ріст таких видів кримінальних правопорушень, як умисних тяжких тілесних ушкоджень, крадіжок з квартир, шахрайств, крадіжок із транспортних засобів. Вдалося не допустити поширенню кримінальних правопорушень пов’язаних з незаконним видобутком бурштину – сирцю.
Налагоджено ефективну діяльність робочої групу з проведення обстеження порушених площ земель внаслідок незаконного видобутку бурштину на території району, яка утворена розпорядженням голови райдержадміністрації.
Разом з тим, відбувся ріст такого виду кримінальних правопорушень як крадіжки, розбої, грабежі. Виявлено злочини пов’язані із незаконним обігом наркотичних засобів та незаконним поводженням з вогнепальною зброєю.
На профілактичних обліках за вчинення правопорушень пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів, що проживають на території району перебуває 13 осіб, з яких за зберігання та збут наркотичних засобів - 2.
Протягом звітного періоду працівниками відділення було виявлено 8 злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, з яких 1 факт збуту. По даним кримінальним правопорушенням по 7-ми фактах 6-м особам оголошено про підозру у вчиненні злочину.
Також, на території району проводилось оперативно-профілактичне відпрацювання під умовною назвою «МАК», в ході якого працівниками відділення виявлено 6 кримінальних правопорушень передбачених ст.310 КК України.
Протягом 2017 року працівниками відділення вдалося попередити, виявити й розкрити 10 фактів незаконного поводження зі зброєю та боєприпасами. В ході досудового розслідування по 10-ти провадженнях даної категорії 10 особам оголошено підозри, 10 проваджень скеровано до суду та під час проведення оглядів (оперативно-розшукових заходів) по виявлених фактах вилучено: 3 - гранати, 2 одиниці саморобної зброї, 138 – патронів, один боєприпас для артилерійських гранатометів, один автомат та одну одиницю холодної зброї. Протягом 2017 року зареєстровано 4 кримінальні провадження у сфері економіки, активізація протидії корупції та організованій злочинності в основних бюджетоутворюючих галузях та сферах господарювання (у 2016 році - 87). З них, 2 особам оголошено підозру в скоєнні злочину.
Система відеоспостереження на адміністративній будівлі розташованій за адресою: вул.Київська, 6, м. Березне не встановлена у зв’язку з відсутністю фінансування.
З метою забезпечення поставки людських і транспортних ресурсів до військових частин Збройних Сил України, Національної гвардії України та інших військових формувань проведено наступні заходи:
- придбано пально-мастильні матеріали, зокрема і для забезпечення відправки призовників на обласний збірний пункт (дизельне пальне – 955 л, бензин А95 – 1315 л), на що використано 50 тис. грн.;
- створено резерв пально-мастильних матеріалів на особливий період (дизельне пальне 475 літрів; бензин – 520 літрів) та складений графік залучення транспортних засобів підприємств, установ та організацій району для забезпечення виконання даних заходів.
З метою забезпечення своєчасного оповіщення та прибуття громадян, які призиваються на військову службу в Збройні Сили України, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини в районі проведено призначення особового складу адміністрацій дільниць оповіщення, пунктів збору сільських, селищної рад, пунктів попереднього збору військовозобов’язаних та техніки, уточнені списки уповноважених у сільських та селищній радах для доставки повісток та часткових нарядів. Сектором мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату райдержадміністрації спільно з районним військовим комісаріатом здійснено уточнення розподілу лімітів вилучення транспортних засобів національної економіки за підприємствами, установами та організаціями району з урахуванням відсоткової надбавки на вибракування та створений резерв пально-мастильних матеріалів.
На строкову службу призвано в квітні-травні 2017 року 24 чол., що становить 100 % планового завдання; -жовтні-литопаді 2017 року 20 чол., що становить 63 % планового завдання. Також, надано одноразову грошову допомогу в розмірі 10 тисяч гривень, особам, які зараховані на військову службу за контрактом в Збройні Сили України.
Березнівському районному військовому комісаріату з районного бюджету виділено субвенцію у сумі 23,0 тис. грн. для придбання матеріалів, канцелярських товарів.
У зв’язку з відсутністю фінансування не проводився поточний ремонт, встановлення металопластикових вікон в приміщенні Березнівського районного військового комісаріату та придбання господарських товарів, комп’ютерної техніки та портативних радіостанцій, генераторів; не виготовлялися білборди та мішені.
Не менш важливими для нас напрямками спільної роботи з інститутами громадянського суспільства залишаються волонтерський рух, благодійництво і меценацтво, які особливо останнім часом довели свою значимість.
У тісній співпраці з органами місцевого самоврядування реалізуються завдання щодо створення сприятливих умов для їх розвитку та активної діяльності.
У вирішенні багатьох питань районна державна адміністрація отримувала підтримку і сприяння з боку обласних структур, виконавчого апарату районної ради, депутатського корпусу різних рівнів, голів місцевих рад, керівників підприємств, установ, організацій, громадськості.
Шановні депутати, колеги, запрошені!
Користуючись нагодою, дякую Вам за повсякденну працю, за Ваш внесок у розвиток краю, поліпшення життя мешканців району і сподіваюся на подальшу конструктивну співпрацю.
Будь-які досягнення в районі, це результат нашої спільної праці.
Дякую за увагу!


Голова Березнівської райдержадміністрації В.Г.Люшин 

 

 

Анонси подій

Випадкове зображення

15.jpg
Авторські права 2018 © Офіційна веб-сторінка Березнівської районної ради Рівненської області. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.
2006-2012 © Український переклад Joomla! Україна.